28 września 2017 roku, godz. 6:50

*****

SCI-FI – if it is philosophical, it will happen; po prostu: if it can, it will, czyli dlaczego psy liżą swoje jaja a ludzie zazwyczaj nie

Nie ma za dużo nic w naszych głowach, czego nie można powielać i produkować w technologii. Może w niedalekiej przyszłości robot może mieć świadomość i czuć ból. (Chociaż wydaje mi się, że to się już stało - w/g FB doświadczenia, które zostało natychmiast zamknięte, podczas etapu, gdy człowiek przestał rozumieć język robotów, które zaczęły się między sobą komunikować w języku niezrozumiałym dla człowieka.) Ludzie czują ból, dlaczego też oni nie mogą? Więc pytanie powstaje dla jutrzejszych filozofów, jak traktować AI (Sztuczną Inteligencję)? Jak się powinno traktować roboty, ludzkie kreacje, które mogą przejąć jutro? Roboty, które potrafią czuć, reprodukować się, ewoluować, i nadal potrzebować więcej? To są sci-fi spekulacje, ale filozoficznie możliwe, bo cokolwiek człowiek wymyśli, to wcześniej czy później wprowadzi to w życie, bo może i potrafi. No i co z konsekwencjami naszych ludzkich działań? Nasza cywilizacja, wspomnienia z Chopina, Szekspira, i Angelo pozostaną na silikonowym i technologicznym stylu życia, a nie w ludzkich artystycznych formach.

Inspirowane by Richard Dawkins

Nadal uważam, że Północna Korea nie zagraża za bardzo Trzeciej Wojnie Światowej, bo ten, który ma AI w rekach, to ją wygra. A to jakoś wygląda na Chińczyków, z przeproszeniami dla Japońców.

Tutaj pojawią się opinie do tekstu autorstwa one drop for all, gdy tylko ktoś skomentuje tekst wyświetlony na tej stronie.