11 lipca 2022 roku, godz. 7:02 24,3°C

Prawdziwa przyjemność z robienia czegoś nie pojawia się w trakcie czynności, a po zrobieniu tego, co ważne, wartościowe.

- Wiesz, że czasem jest ciężko. Wiesz, że czasem człowiek czuje się zagubiony, nie wie co myśleć, ani jak myśleć, nie wie co czuć, ani jak czuć. Zaczyna człowieka dotykać ten dziwny lęk, w którym boi się cokolwiek myśleć i czuć. Jakiś metafizyczny lęk, że każda myśl wpływa tak mocno na życie, że jedna myśl za dużo, jedno stwierdzenie za dużo, jedno odkrycie za daleko i człowiek odkryje, że nigdy nie będzie w stanie zrealizować tego, co chce. Bo siła wyższa, przeznaczenie, bo coś bliżej nieopisanego powie mu, że tak nie wolno, że nie może, że nie jest mu to pisane.

Tak na prawdę człowiek każdego dnia walczy ze swoim przeznaczeniem, a walka ta jest o tyle sensowna, że każdy człowiek jest swoim przeznaczeniem, a ludzkie przeznaczenie jest zmienne. Podlega transformacji, tak samo jak umysł człowieka wraz z jego ciałem podlegają przemianie.

Człowiek jednak boi się dotknąć głębi swojego obecnego przeznaczenia, dotknąć głębi tego, co owo przeznaczenie skrywa, bo obawia się, że odkrycie to będzie go definiować na resztę życia, zapomina natomiast, że to on definiuje swoje przeżycia, na bazie których powstało jego przeznaczenie, z którego nie zdaje sobie sprawy. Przeznaczenie, które ukrywa się w nieświadomości, w mroku istnienia, w zagubieniu i słabości.

Potrzeba wiele odwagi, by stawić czoła ciemności, niewiadomym, podobnie jak potrzeba wiele świadomości tego, kim jest się teraz, aby przypadkiem nie pozwolić, by nieświadome przeznaczenie, dawne przeżycia i doświadczenia, dawne emocje i myśli nie przejęły nad człowiekiem po raz kolejny kontroli i nie uczyniły go swoim niewolnikiem.

Tutaj pojawią się opinie do tekstu autorstwa Jacob_Filth, gdy tylko ktoś skomentuje tekst wyświetlony na tej stronie.