3 listopada 2023 roku, godz. 18:10 26,7°C

Samiec Alfa

Patrzysz na nią,
Wodzisz wzrokiem, obserwując każdy jej ruch, zachwycany jej pięknem.

Stoi tam - idealna, twoja kobieta. Obiecałeś jej raj na ziemi. Twoje uczucia szaleją, nie możesz się doczekać powrotu do domu, aby znowu móc nazwać ją swoją.
Nagle wibruje telefon. Nieśmiało odpowiadasz i mówisz, że nie możesz teraz rozmawiać. Znowu zdobywasz trofeum.

Cichutko uśmiechasz się, pełen poczucia pożądania. Dla ciebie to gra, zdobywanie nowych „samic.”
Jednak w swoim zaślepieniu pożądaniem nie dostrzegasz jej ukrytych łez, spływających po drugim policzku.

Ona już wie, choć wciąż próbuje cię zrozumieć. Oddała ci siebie, swój umysł, swoje ciało. Była dla ciebie silna, uśmiechnięta, gotowa spełniać twoje oczekiwania.

Ty tego nie doceniłeś. Szybko ci się znudziła. Myślisz, że jesteś nie do zastąpienia, że możesz mieć każdą. Manipulujesz, a ona zostaje. Bo nie wie, dokąd pójść, jesteś jej całym światem.
Myślisz, że już jest zbyt zmieniona, że nikt jej nie chciałby po tobie. Że minął już czas jej sprężystości, a życie zniszczyło jej ciało.

Myliłeś się. Nigdy nie zrozumiesz, że kobieta to nie tylko ciało. Nigdy nie zrozumiesz, że kobieta to życie, uczucia, umysł. Nigdy nie zrozumiesz, że kobieta to nie ból, ale cud tego świata.
Tak, piszę to do ciebie, „samcu alfa”, abyś zrozumiał, że kobieta to coś znacznie więcej niż myślisz.

Dla ciebie kobieta to tylko kolejna zdobycz, kolejne zwycięstwo w tej męskiej rywalizacji. Przewiduję, że przegrasz w tej grze. Bo kobieta, choć może się wydawać krucha i podatna, jest silniejsza niż możesz przypuszczać.
Jej serce jest otwarte na miłość, ale także na ból. To nie jest jednostronna droga, ale subtelna równowaga między uczuciami. Kiedyś zrozumiesz, że bycie „samcem alfa” nie jest wystarczające, by zrozumieć piękno i skomplikowanie kobiety.

Ona jest bardziej niż tylko ciałem, które widzisz. Jest marzeniem, którego nie doceniasz. Jest duszą, która tęskni za prawdziwym zrozumieniem. Dlatego przestań myśleć, że twoja dominacja jest tym, czego naprawdę potrzebuje.
Kobietę warto próbować zrozumieć, a nie tylko zdobywać. To życie, które można współtworzyć, a nie tylko wykorzystywać. To uczucie, które daje i bierze, ale w końcu każdy z nas znajduje w nim swoje miejsce.

Pamiętaj, że kobieta to nie tylko zdobycz. Jeśli przestaniesz patrzeć na nią jak na trofeum, może zaczniesz doceniać to, co ma do zaoferowania. Bo kobieta to nie gra.

Irracja Grzegorz, Antoni.
 3 listopada 2023 roku, godz. 21:05

... los „worka na spermę”... brzydki, z pogranicza obelżywości zwrot, lecz dosadnie i najlepiej określa ten proceder, jaki wielu mężczyzn uprawia wobec kobiet... zaloty, piękne słówka, nawet kasa się znajdzie... byle dostać się „do środeczka”, zaspokoić własne żądze i odejść w „siną dal”... bez czułości, bez gry wstępnej, a zwłaszcza bez uczuć i zobowiązań...

sloneczko010981
 3 listopada 2023 roku, godz. 18:56

Piękny i mądry tekst.

Ronin333 Samotny Duch  3 listopada 2023 roku, godz. 19:53

To tylko prawda. Nic więcej.

piórem2 Bożena
 3 listopada 2023 roku, godz. 18:18

Ciekawe spostrzeżenia. Nikogo na nie nie stać a już tym bardziej na wpis co to potwierdza.

Ronin333 Samotny Duch  3 listopada 2023 roku, godz. 19:53

To fakt :(. Ludzi piszą, czasem piękne słowa, lecz nic nie widzą.

piórem2 Bożena  3 listopada 2023 roku, godz. 19:55

Nie widzą, nie czują, siedzą wciąż u mamusi na kolanach i zapychają gęby czekoladkami.