4 maja 2022 roku, godz. 8:41 4,0°C

3.05.2022r. PROZA ŻYCIA NA WTOREK.

Jak budować państwowość Polski? Jak budować suwerenność Polaków. Jak wychować normalnymi ludzi, kiedy my żyjemy w czasach, w których nauczycielka w wieku Chrystusowym, nie przyjmuje do głowy, że kobieta ubiera się dla dekoltu?
Bo przecież większości starych kawalerów zawartość dekoltu na własność wyłączną się marzy, a tymczasem taka postawa sprawia, że jednak taka rzeczywistość im się jenak nie przydarzy. Dobrze, że chociaż na ulice nie bieży i nie deformuje młodości na starość krzycząc - konstytucja i burd z policjantami nie wszczyna rycząc - płód, a nie dziecko i wybór, a wybór to robiąca co chce, moja i tylko moja wagina.

Uważam, że może jednak rozwodnicy nie powinni wypoczywać na parafialnych katolickich wczasach, bo mogło być być to źle odebrane przez porządnych parafian, nawet gdy wczasy w państwowych są lasach. A nuż na takiego rozwodnika popatrzy i choć w niej zbierze w córce, a nie daj Boże, w synowej porządnego, z zgodnego którego życie z doktryną i nie tylko katolika. A co będzie, gdy rozwodnik w głowie wdowie zmąci i to, kiedy trzeźwa, nie że jak u klasyka, że w sytuacji, kiedy od jednego kielicha przyszło do kielichów dziewiąci, bo tedy wdowie tego nikt nie policzy, bo nawet nie zacznie liczyć. Dlatego rozwodnicy o sobie nie rozpowiadają i o swoich przymiotach, których nie zliczą, nie krzyczą, zatem dobrze by było, gdyby tak było, że na wczasach parafialnych ogólnie białogłowy na rozwodników nie liczą. Bo co by jednak było, gdyby tak się zdarzyło? I! Budzi się rano wdowa w ramionach rozwodnika gdy! Gdy do przeżycia w pełni godnie żaloby pozostały jenej dni trzy.

Co mam ci powiedzieć? Że mną było inaczej. Byłem krawężnikiem na początku i na końcu, ale zawsze tak było, że to moje miejsce było, w deszczu, strzelającym mrozie, w upalnym cieniu i wiosennym słońcu. Znałem swoje miejsce w łańcuchu hierarchii, nie potrzebowałem kariery szczytów, wystarczyły mi szczyty i stromizmy wewnętrznej anarchii, a i tak uczciwie pracowałem, czasami w ekstremalnych warunkach, wręcz się poświęcałem i nie liczę na kogokolwiek zrozumienie, zwłaszcza przez naszych dzieci pokraczne często pokolenie.

Drogie nasze dzieci kochane, nie znacie pojęcia terminowanie, więc żyjecie na skróty, pełni pychy i buty, będąc nauczycielką kontraktową, twierdzisz, żeś do dyrektorowania już gotową, a ty zamiast spokojnie być górnikiem, chcesz być legendarnym jak Zuckerberg informatykiem. Ty zaś będąc robotnicą trzeciej zmiany, skąd wczasów na Antylach plany?

Ma rację pewien stary sędzia twierdząc, że sędziowie, którzy nie chcą zmian w sądownictwie, przez rząd dobrej zmiany zaproponowanych, to są ludzie totalnie źli, kompletnie zdeprawowani, a popierające ich tłumy, to bezrozumy, popierające proniemieckie zaprzaństwo, to gorsze sędziom stany, w kolokwialnym ujęciu bezmyślne stado, po prostu jełopy i barany. Tyle o rozumieniu konstytucji i państwie z niej prawa, bo ta zwyczajna chamska nierówność społeczna rewolucji się domaga. Zatem sędziowie i posłowie bez immunitetu i pod kontroli batem, wtedy urodzi się nadzieja na uczciwe sądy i sprawiedliwość, tyle na dziś usłysz uczciwy prosty człowieku.

Chyba nigdy tak bardzo jak dzisiaj nie było widać, że jesteśmy największy ze wszystkich narodów paw. To puszenie się przed światem pomocą Ukrainie, ale narody muszą mieć z tego ubaw. To wręcz groteskowe krzyczenie o naszym bezpieczeństwie energetycznym, mój Boże, mój Boże, jakimż to z perspektywy zwykłego Polaka, jakimż Boże, to jest komicznym, a przecież musi być i będzie tragicznym.

Tutaj pojawią się opinie do tekstu autorstwa fyrfle, gdy tylko ktoś skomentuje tekst wyświetlony na tej stronie.