6 października 2019 roku, godz. 11:37

Posiadanie wielu kont

Hej!

Chciałbym zacząć pewną dyskusję na temat tzw. multikont. Najpierw przedstawię swoje zdanie.

Wiele kont jako część twórczości
Na stronie Cytaty.info są ludzie, którzy mają kilka kont i tworzą w ten sposób różne kreacje. Raczej nie wchodzą w interakcje sami ze sobą, kiedy wchodzą na stronę pod różnym loginami. Ewidentnie widać, że mają potrzebę pisania w różnych stylach, potrzebę eksperymentowania. Nie mam z tym problemu, ponieważ nikogo nie krzywdzą.

Manipulowanie przy użyciu kilku kont
Jest też drugi rodzaj. Kiedy ktoś zaczyna dyskusje sam ze sobą. Robi dziwne insynuacje. Raz jest nadmiernie miły, a nagle pisze opinie na granicy uprzejmości. Sprawia, że inni użytkownicy usuwają swoje teksty i konta. Uważam, że to obrzydliwe i takie osoby dostają od jakiegoś czasu bana.

Rozwiązanie
Uważam, że odkrywanie części IP jest już przeszłością. Może prowadzić do nieporozumień, jeśli ktoś ma podobne IP. Poza tym IPv6 jest często zmienne i odkrycie jego części nie rozwiązuje tematu.

Mam więc propozycję. Jeśli to dla Was ważne, żeby wiedzieć, kto ma jedno konto, mogę dodać oznaczenie przy profilu „Jedno Konto”. Jeśli system nie wykrywa innych kont przy danym profilu, taka odznaka będzie wyświetlała się przy awatarze lub ikonie.

Co o tym myślicie?

Radziem Radek
 9 października 2019 roku, godz. 20:11

Nie wiadomo.

.Rodia marek
 9 października 2019 roku, godz. 17:17

To w jaki sposób będzie wiadomo, że ktoś ma dwa?

Radziem Radek
 9 października 2019 roku, godz. 17:05

Wiele logowań z jednego urządzenia wyklucza oznaczenie profilu jako „1 konto”. Bez względu na to, czy technicznie loguje się babcia, czy wnuczka.

.Rodia marek
 9 października 2019 roku, godz. 15:53

Jeszcze pytanie, jeżeli z tego samego laptopa korzysta ktoś z rodziny, albo znajomych to jest to wtedy podstawa do oznaczenia wielu kont?

.Rodia marek
 9 października 2019 roku, godz. 15:28

@Radziem, skoro po tej zmianie wspomniani użytkownicy przestaną usuwać konta, bo będą wiedzieć, że ten mącący w wodzie użytkownik ma wiele kont, to ok.

Radziem Radek
 8 października 2019 roku, godz. 21:46

@Rodia, mnie to lata. Ale jeśli ktoś usuwa konto przez takie zachowanie, to się na to nie zgadzam. Przez dwa multikonta tracimy w ten sposób ludzi, którzy ciekawie piszą.

@truman, wrzuciłem na listę.

.Rodia marek
 8 października 2019 roku, godz. 18:42

@Radziem
" Konta te poklepywały się po plecach w komentarzach, wychwalały się pod niebiosa, a czasem jedno, czasem drugie, w subtelny sposób manipulowało mną i innymi użytkownikami."

Szczerze powiem, że nie wiem w jaki sposób powiedzieć to, że to nic więc odpuszczę temat, mam widać inne podejście do natury ludzkiej.

Dobry wieczór.

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 7 października 2019 roku, godz. 20:36

Radek, ostatnio tak przyszło mi do głowy, że w związku z tym, że forum kiepskawo funkcjonuje na Cytatach, to może założyć jakiś shoutbox, gdzie gawiedź będzie sobie swobodnie rozmawiać?

LiIi Put
 7 października 2019 roku, godz. 20:33

Ostatnio przenoszone teksy gina w cyberprzestrzeni

wojtekp Wojtek
 7 października 2019 roku, godz. 20:28

No chyba Lila nie jest takim Judaszem...
Nie wystraszcie jej stąd. Potrzebna jest.

LiIi Put
 7 października 2019 roku, godz. 20:25

o Boze

LiIi Put
 7 października 2019 roku, godz. 20:23

Kogo tam upchnal, ide popatrzec

Radziem Radek
 7 października 2019 roku, godz. 20:23

Haha, tak, dawno temu założyłem ten zeszyt. Później się zdziwiłem, że zniknęły wiersze z niego. Magiczny zeszyt. Ciekawe, gdzie te wiersze grasują teraz? 🤔

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 7 października 2019 roku, godz. 20:21

Tak naprawdę Lily jest zeszytem Radka pod tytułem "Tomik Lily". Autonomiczny, samoświadomy zeszyt, nad którym Radek dawno stracił kontrolę, ale wstydzi się przyznać, i ten zeszyt grasuje.

LiIi Put
 7 października 2019 roku, godz. 20:20

Oczywiscie konkurs rozstrzygne na priw zeby sie tak do konca nie zdradzic...