8 listopada 2019 roku, godz. 17:04  6,5°C

Fragment książki "Pragnoza Egipska: tom III".

CZYSTOŚĆ MYŚLI
Jeżeli zgodnie z waszym powołaniem myślicie w sposób czysty, to w tej samej chwili wasze ciało astralne zostaje rozpalone zgodnie z waszą mentalnością. Ciało astralne w ułamku sekundy reaguje na każdą waszą myśl. Każda myśl, niczym błyskawica, powoduje w waszym ciele astralnym niezmiernie wielki ogień. Następnie przez ciało astralne doprowadzone zostaje do pewnego określonego stanu, zgodnego z jakością ciała astralnego, ciało eteryczne.
Etery zostają uwolnione i przenikają cały wasz organizm cielesny, wszystkie narządy, wszystkie fluidy, aż po krew. I kiedy wasza krew zostaje naładowana skutkami błyskawic waszych myśli, przepływa ponownie przez wszystkie komórki nerwów mózgowych i znowu przenosi to, co sami rozpętaliście, do waszego rozumowego centrum
mózgowego. Czy zauważacie ten ruch wsteczny? Myślenie, ciało astralne, ciało eteryczne, ciało fizyczne, krew, i za pośrednictwem krwi znowu do przybytku głowy. W ten sposób ruchy wsteczne dokonują swoich obiegów. Jeśli wasze myślenie jest ukierunkowane całkowicie na ziemię, wówczas obieg ten może być dla was murem więziennym,
nieprzenikalnym więzieniem. Jeśli jednak oczyścicie wasze myślenie, jeśli nauczycie się czystego, wspaniałego myślenia, zgodnego z naturą fundamentalną, to wtedy zburzycie mury więzienia. Wtedy mury więzienia rozsypią się, a wy staniecie w wolności. Wtedy opuścicie wasze więzienie, będziecie oglądać chwałę.

~Jan van Rijckenborgh, "Pragnoza Egipska: tom III.~

Wojtex Wojciech
 9 listopada 2019 roku, godz. 14:28

To powodzenia.

Yokho Agata
 9 listopada 2019 roku, godz. 14:04

Każdy człowiek nawet spotkany przypadkowo, każda sytuacja jest nauką. Ja już odłożyłam książki na półkę to ciało ma dla mnie sygnał czy jestem w zgodzie czy nie.

Wojtex Wojciech
 9 listopada 2019 roku, godz. 11:53

Nieznacznie. Chociaż sama obserwacja jest jakby kluczem, jednak w dzisiejszych czasach normalnie funkcjonując w społeczeństwie jest to niezwykle trudne, zaś dystansując się do społeczeństwa pewne rzeczy mogą być utajone w nas.

Yokho Agata
 9 listopada 2019 roku, godz. 11:40

Proces się rozjaśnia również, kiedy pozna się aksjomaty ego.

Wojtex Wojciech
 9 listopada 2019 roku, godz. 11:23

Tak, transformacja jest oczywista, jednak sam proces już nie.

Yokho Agata
 9 listopada 2019 roku, godz. 10:16

Najpierw nie widać tego związku między myśleniem a ciałem, ale kiedy droga się oczyszcza staje się to oczywiste.