25 sierpnia 2019 roku, godz. 16:49

Człowiek jest skazany na wolność, wyboru bowiem nie można uniknąć ani przerzucić na kogoś innego. Wybieram zawsze sam - nawet prosząc o radę, wybieram, do kogo o nią się zwrócić i czyjej posłuchać. Nie wiem, który wybór jest dobry, lecz cała odpowiedzialność za wybór spada na mnie.

 25 sierpnia 2019 roku, godz. 16:17

Jest więc ważne, aby odróżnić pojęcie ideologii od pojęć kłamstwa, oszustwa, propagandy czy szachrajstwa. Kłamca z definicji wie, że kłamie. Ideolog nie wie.

silvershadow Michał
 25 sierpnia 2019 roku, godz. 18:02

tak, kiedyś nawet zapisałem w swoim notesie coś podobnego ... że ideolog żyje w nieprawdzie.

 25 sierpnia 2019 roku, godz. 16:01

Jeszcze inny lew, "posunięty w latach i opłakujący swe dawne wyczyny", opowiedział, jak to, gdy był dzieckiem, matce jego, która nagle zachorowała, zabrakło sił, żeby mu zapewnić poczucie bezpieczeństwa. "Nieszczęśliwy, opadający z sił, smutny i przybity mały lew", przestając się bawić, nie zdążył nauczyć się, czym jest socjalizacja. Za każdym razem, gdy wchodziło w grę współzawodnictwo, zaczynał się trząść, a pewnego dnia nawet, znajdując się blisko zranionej gazeli, nie ośmielił się do niej zbliżyć, ściągając na siebie pogardę swych braci - łobuziaków.

 24 sierpnia 2019 roku, godz. 20:58

Co do intuicji, to podejrzewam, że ja czegoś takiego w ogóle nie mam. Gdybym miała, to bym nie wyszła za pierwszego męża, bo by mi intuicja podpowiedziała, że skoro przed ślubem nie był w moim typie, to i po ślubie nie będzie.

 24 sierpnia 2019 roku, godz. 20:58

Jeżeli wciąż nie spotkałaś mężczyzny, u boku którego chciałabyś się zestarzeć, nie przejmuj się. Bez mężczyzny też się zestarzejesz. Może tylko później.

 24 sierpnia 2019 roku, godz. 10:29

Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi.

truman Kamil
 24 sierpnia 2019 roku, godz. 23:15

Tak właściwie to Stalin był w seminarium kiedy zaczął czytać Marksa. Ale czy on w ogóle miał wcześniej wiarę...

 24 sierpnia 2019 roku, godz. 00:24

Optymista nigdy nie widzi buta, dopóki nie dostanie kopa w jaja.

tallea nieznane
 25 sierpnia 2019 roku, godz. 11:30

Żaden but nie zatrzyma chęci do życia i optymizmu jaj :)

 23 sierpnia 2019 roku, godz. 20:26

I choć wciąż szokuje mnie znieczulica niektórych mieszkańców Nowego Jorku, to właśnie dlatego dziesięć lat temu się tutaj przeprowadziłam. Tacy jak ja muszą żyć w zatłoczonych miastach. W tak ogromnej społeczności moje życie nie ma znaczenia. Żyją tu tysiące ludzi, których historie są bardziej żałosne niż moja. Tu jestem niewidzialna. Nieistotna. Zatłoczony Manhattan ma mnie w dupie i za to go kocham.

silvershadow Michał
 23 sierpnia 2019 roku, godz. 22:15

; o < tak, to się tam czuje 3

 23 sierpnia 2019 roku, godz. 15:43

Każde wspomnienie zapisane było w jej mózgu na kształt płaskorzeźby wyrytej na glinianej tabliczce. Jednakże istotą chimery jest właśnie to: każdy element jest prawdziwy, co nie przeszkadza pracy wyobraźni.
Coś, co jest w częściach prawdziwe, jako całość fałszywe, a jednocześnie spójne - być może właśnie to charakteryzuje ludzkie wyobrażenia i jednocześnie tłumaczy, dlaczego wszystkie nasze teorie są doraźnie prawdziwe, lecz ostatecznie fałszywe, mimo że ich źródłem są informacje dotyczące rzeczywistości.

 23 sierpnia 2019 roku, godz. 11:44

Człowiek powinien mieć takiego swojego człowieka. Do kochania, do przytulania. Na spacer i żeby napić się herbaty w chłodny wieczór. Powinien mieć takiego "swojaka", któremu powierzy tajemnice, rozterki, podzieli z nim radość i łzy. Człowiek powinien mieć do kogo otworzyć usta i serce. Wtedy to życie ma sens.

silvershadow Michał
 25 sierpnia 2019 roku, godz. 23:51

czy człowieka można mieć?
te "potrzeby" niedługo zaspokoją chińskie roboty.
"wtedy życie ma sens" ... może nam się wtedy najwyżej wydawać, że go ma - mało to, pokazuje nam nieustannie, że nic nam się od niego nie należy ... przeciwnie, w każdej chwili może się dla nas skończyć z ręki losu na zawsze, tak jak żywot mrówki pod butem "niewinnego" entuzjasty przyrody.
czy istnienie ktoś, kto jak np. ja, nigdy nie "miał człowieka" jest pozbawione sensu w większym stopniu niż istnienie takich "szczęśliwców"? z perspektywy kosmosu wszyscy mamy swój nieskończenie mały ułamek czasu na oddech, nie gra większej roli, czy żyjemy miesiąc czy dziewięćdziesiąt lat ... każdy może wydać tylko krótki dźwięk, i co najwyżej za siebie.

 22 sierpnia 2019 roku, godz. 12:29

- Jaskier - rzekł sennie Dijkstra, krzyżując kaszaloty na wielorybie. - Ty pało zakuta. Ty głupku patentowany. Czy ty zawsze musisz popsuć wszystko, czego byś się tylko podjął? Czy choć jeden jedyny raz w życiu nie mógłbyś zrobić czegoś tak, jak należy? Wiadomym jest mi, że samodzielnie myśleć nie potrafisz. Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak, jakbyś miał niecałe dziesięć. Będąc świadomym powyższego, zwykle udzielam ci precyzyjnych wskazówek. Mówię ci, co masz zrobić, kiedy masz coś zrobić, i w jaki sposób. I regularnie odnoszę wrażenie, że mówiłem do ściany.

onejka onejka
 22 sierpnia 2019 roku, godz. 13:36

serio ? przeraziłam się :P

 21 sierpnia 2019 roku, godz. 22:13

Na pytanie, jaki gatunek pisarstwa przynosi największe zyski, muszę odpowiedzieć: notatki z żądaniem okupu.

enemy_unit
 21 sierpnia 2019 roku, godz. 23:10

Ależ pokrętne.

 21 sierpnia 2019 roku, godz. 22:06

Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić.

 21 sierpnia 2019 roku, godz. 20:17

Tak naprawdę nie pragniemy bogactwa, zdrowia czy sławy jako takich - zależy nam na nich, bo żywimy nadzieję, że nas uszczęśliwią.
Jedynie szczęście nie służy osiągnięciu czegoś innego - pragniemy go dla niego samego.

 21 sierpnia 2019 roku, godz. 20:05

Cierpienie w pewnym sensie przestaje być cierpieniem w chwili, gdy nada mu się sens, choćby sens ofiary.

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilka minut temu

Pechowa_ skomentował(a) tekst Dotykam złoty krążek [...] swojego autorstwa

kilkanaście minut temu

stepbyson skomentował(a) tekst Mam tajemnicę. Coś tak [...] swojego autorstwa

ok. godzinę temu

yestem skomentował(a) tekst Jeśli myślisz, że [...] autorstwa ODIUM

ok. godzinę temu

yestem skomentował(a) tekst Kobieta, podobnie jak [...] autorstwa ODIUM

ok. godzinę temu

yestem skomentował(a) tekst większość ludzi [...] swojego autorstwa

ok. godzinę temu

yestem skomentował(a) tekst Mędrca zdobi milczenie, [...] autorstwa ODIUM

ok. 2 godziny temu

truman skomentował(a) tekst nie lubiłam się [...] autorstwa Starlight

ok. 2 godziny temu

Starlight skomentował(a) tekst nie lubiłam się [...] swojego autorstwa

ok. 3 godziny temu

one drop for all skomentował(a) tekst Na tym niebie wciąż [...] autorstwa LiaMort

ok. 3 godziny temu