3 września 2019 roku, godz. 7:56

Chyba to sprawił wrzesień, że prawie nic już nie czuję. Słucham, jak teraz upał zamiera, ciszą pulsuje. Pewno ci dobrze gdzieś o tej porze, pewnie przyjemnie. A wokolutko – pejzaż bez smutku – pejzaż beze mnie. Noce i dni, o których nie wiesz, jesień i pejzaż bez ciebie.

 30 sierpnia 2019 roku, godz. 18:17

Człowiek, który jako jedyne narzędzie miałby tylko młotek, nie mógłby dostrzegać w świecie wiele więcej niż gwoździe, które mógłby gdzieś wbić.

yestem yestem
 14 października 2019 roku, godz. 00:29

Sadzonki? To Twoje pieloochy wystają z bagna. :P:D

 30 sierpnia 2019 roku, godz. 12:48

Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest.

LiIi Put
 3 września 2019 roku, godz. 19:47

moze lzej by bylo w tym lancuchu pokarmowm i krocej niz w tch pętach strachu cale zycie

 29 sierpnia 2019 roku, godz. 19:09

Nigdy nie należy sądzić, że przeżyliśmy już w życiu wszystko. To niebezpieczne. Kiedy myślimy, że nasza opowieść właśnie się skończyła, ślepy los odwraca stronicę, by otworzyć przed nami następny rozdział.

 29 sierpnia 2019 roku, godz. 17:09
 Tekst dnia 2 września 2019 roku

Umysł jest w gruncie rzeczy narzędziem przetrwania.

tallea asterja
 2 września 2019 roku, godz. 19:06

Narzędzie w gruncie rzeczy...

 28 sierpnia 2019 roku, godz. 21:55

Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, który będzie chciał kupić pomarańcze lub ananasy, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.
(ironicznie o pomyśle wprowadzenia przepisów nakazujących sklepom zakup co najmniej 50% towaru polskiego)

fyrfle Mirek
 29 sierpnia 2019 roku, godz. 9:16

Państwo szanujące się i swoich obywateli powinno dążyć, aby w sklepach był polski towar, ale mi brakuje na półkach zachodnich supermarketów ich rodzimych produktów - angielskicch herbat, angielskich ciastek i tak dalej. Gdybym był handlowcem, to założyłbym klasyczny sklep kolonialny na przykład, wyłącznie z oryginalnymi towarami pochodzącymi z całego świata. Irlandia, to państwo, gdzie każdy towar ma określone na etykiecie pochodzenie i dąży się tam, aby jak najwięcej było towarów swoich, Państwo bardzo bardzo wspiera rodzimych producentów. De facto pytasz - czy Polska ma być niepodległa, czy bezwolna unijnymi przepisami? Państwo, czy pojedynczy człowiek i wolność Tomku w domku? Moralność, czy wolność jednostki?

 28 sierpnia 2019 roku, godz. 17:57

W mieście, gdzie wiele milionów mieszkańców nie ma dachu nad głową, bogactwo i władzę mierzy się prywatnością, którą moż­na kupić tylko za pieniądze, i odosobnieniem, którego mogą się domagać i które mogą dostać tylko wielcy. Biedni w Bombaju prawie nigdy nie bywają samotni, a ja byłem biedny.

 28 sierpnia 2019 roku, godz. 17:51

Teresa posługiwała się tym pojęciem niemalże od dzieciństwa, kiedy chciała wyrazić, jak wygląda życie w jej rodzinie. Obóz koncentracyjny to takie miejsce, w którym ludzie nieustannie żyją obok siebie, dzień i noc. Okrucieństwo i gwałt to tylko drugorzędne (i nie zawsze nieodłączne) znaki. Obóz koncentracyjny to absolutna negacja prywatności.
Prochazka który nie mógł pogadać przy winie ze swym przyjacielem w bezpiecznym azylu intymności, żył (nie przypuszczając tego w ogóle, co okazało się jego życiowym błędem!) w obozie koncentracyjnym. Teresa żyła w obozie koncentracyjnym, kiedy mieszkała u matki. Od tego czasu wie, że obóz koncentracyjny nie jest niczym wyjątkowym, godnym uwagi, ale przeciwnie, czymś codziennym, podstawowym, człowiek rodzi się w nim i ucieka zeń tylko kosztem najwyższego wysiłku.

 26 sierpnia 2019 roku, godz. 19:06

Ludzie bujają w obłokach, Bóg twardo stąpa po ziemi.

onejka onejka
 27 sierpnia 2019 roku, godz. 10:09

nie bujam w obłokach, qurcze....

 25 sierpnia 2019 roku, godz. 16:49
 Tekst dnia 27 sierpnia 2019 roku

Człowiek jest skazany na wolność, wyboru bowiem nie można uniknąć ani przerzucić na kogoś innego. Wybieram zawsze sam - nawet prosząc o radę, wybieram, do kogo o nią się zwrócić i czyjej posłuchać. Nie wiem, który wybór jest dobry, lecz cała odpowiedzialność za wybór spada na mnie.

 25 sierpnia 2019 roku, godz. 16:17

Jest więc ważne, aby odróżnić pojęcie ideologii od pojęć kłamstwa, oszustwa, propagandy czy szachrajstwa. Kłamca z definicji wie, że kłamie. Ideolog nie wie.

silvershadow __
 25 sierpnia 2019 roku, godz. 18:02

tak, kiedyś nawet zapisałem w swoim notesie coś podobnego ... że ideolog żyje w nieprawdzie.

 25 sierpnia 2019 roku, godz. 16:01

Jeszcze inny lew, "posunięty w latach i opłakujący swe dawne wyczyny", opowiedział, jak to, gdy był dzieckiem, matce jego, która nagle zachorowała, zabrakło sił, żeby mu zapewnić poczucie bezpieczeństwa. "Nieszczęśliwy, opadający z sił, smutny i przybity mały lew", przestając się bawić, nie zdążył nauczyć się, czym jest socjalizacja. Za każdym razem, gdy wchodziło w grę współzawodnictwo, zaczynał się trząść, a pewnego dnia nawet, znajdując się blisko zranionej gazeli, nie ośmielił się do niej zbliżyć, ściągając na siebie pogardę swych braci - łobuziaków.

 24 sierpnia 2019 roku, godz. 20:58

Co do intuicji, to podejrzewam, że ja czegoś takiego w ogóle nie mam. Gdybym miała, to bym nie wyszła za pierwszego męża, bo by mi intuicja podpowiedziała, że skoro przed ślubem nie był w moim typie, to i po ślubie nie będzie.

 24 sierpnia 2019 roku, godz. 20:58
 Tekst dnia 28 sierpnia 2019 roku

Jeżeli wciąż nie spotkałaś mężczyzny, u boku którego chciałabyś się zestarzeć, nie przejmuj się. Bez mężczyzny też się zestarzejesz. Może tylko później.

onejka onejka
 28 sierpnia 2019 roku, godz. 9:45

Moja kochana Pani Maria, jak ona potrafiła słowem przywalić :)

 24 sierpnia 2019 roku, godz. 10:29

Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi.

truman Kamil Ale Wolę Kamilek
 24 sierpnia 2019 roku, godz. 23:15

Tak właściwie to Stalin był w seminarium kiedy zaczął czytać Marksa. Ale czy on w ogóle miał wcześniej wiarę...

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

ok. 4 godziny temu

oszi3 skomentował(a) tekst Wszystko co jest [...] autorstwa Colinas

ok. 4 godziny temu

PearlSoul25 skomentował(a) tekst Hej. W ciągu ostatnich [...] autorstwa truman

ok. 4 godziny temu

LiaMort skomentował(a) tekst Całe życie nakładają [...] swojego autorstwa

ok. 5 godzin temu

LiaMort skomentował(a) tekst Wszystko co jest [...] autorstwa Colinas

ok. 5 godzin temu

ok. 5 godzin temu

ODIUM skomentował(a) tekst Śmierć to emocjonalna [...] swojego autorstwa

dzisiaj, godz. 22:28

Radziem skomentował(a) tekst Anonim - pismo bez [...] autorstwa tallea

dzisiaj, godz. 22:13

Cris wypowiedział(a) się w wątku Ostatnia litera, którego autorem jest eyesOFsoul

dzisiaj, godz. 22:07

szpiek skomentował(a) tekst mam czte­ry [...] autorstwa CierpkaWoda

dzisiaj, godz. 22:00

Cris skomentował(a) tekst Niektórzy świetnie [...] autorstwa kati75