Cogito_ergo_sum Kaśka
 5 maja 2011 roku, godz. 4:23

~marlies, o to to to, dokładnie to samo chciałam napisać. Moje zdanie jest takie samo - jak mogę poczuć się lepsza od Boga, skoro nie wierzę w jego istnienie? To paradoks.

marlies Mita
 19 marca 2011 roku, godz. 00:16

Jestem ateistką, ale nie uważam się za lepszą od Boga - żeby to robić musiałabym uznać, że istnieje.

WillShakesSpear Adam
 14 stycznia 2011 roku, godz. 23:00

Agnostycy...bleh:/ Nie ma nic gorszego niż ci tchórzliwy mali ludzie:/ Można być agnostykiem co do kosmitów ale nie co do Boga jak to wielokrotnie powtarzał Dawkins:/ Nie umiecie się zdecydować? Albo wóz albo przewóz...

Cytat doskonale pokazuje jak mały jest wierzący człowiek:) Brawo Fryderyku raz jeszcze:)

Szawuk lukis
 6 listopada 2010 roku, godz. 14:21

Satanistyczny ? Szczerze wątpię. Sataniści uznają szatana więc chcąc lub nie chcąc muszą wierzyć w "Boga" by mieć cel w swojej religii.
Jeśli chodzi o Agnostyka to jestem nim.
Człowiek staje się Agnostykiem gdy nie potrafi sobie odpowiedzieć jak powstaje to wszystko wokół nas i jednocześnie zadaje sobie pytanie jak Bóg może być taki dla własnych dzieci. Wtedy powstaje mnóstwo pytań a człowiek stwierdza że nie znajdzie odpowiedzi na to pytanie i rozumie że tak ograniczone stworzenie jak człowiek nie znajdzie nigdy na to odpowiedzi. Ot moja odpowiedz.

Shell Aneta
 24 czerwca 2009 roku, godz. 18:05

Bardzo satanistyczny cytat.
Dlatego tak dużo satanistów jest ateistami i tak bardzo lubi twórczość Nietzsche'go.

m45t3r.1990 Marcin
 24 czerwca 2009 roku, godz. 16:41

Zgodnie z tą myślą większość księży jest ateistami ;p
Mnie bardziej interesuje kiedy człowiek staje się Agnostykiem.

Jeanne144 Jeanne
 4 listopada 2008 roku, godz. 22:38

... Boże, naprawdę tak trudno wam zrozumieć ten cytat? Chodzi o to, że dopóki człowiek wierzy w Boga, ma świadomość, że Bóg istnieje, że jest wszechmogący i wszechwiedzący, odczuwa w jego względzie jakiś lęk. Natomiast kiedy dopadają go wątpliwości i zaczyna powoli myśleć, że Boga nie ma, nie jest wszechmogący, automatycznie wydaje mu się, że jest od niego lepszy. Tyle.