5 grudnia 2016 roku, godz. 20:09  4,2°C

~

Pobladło niebo, skowronek już nie ćwierka
A rumieńce smutku okryły mą twarz .
Och, jakże moja głowa jest ciężka
A Ty znów zapłakane oczy masz.

Cris Cris
 6 grudnia 2016 roku, godz. 1:31

smutny tekst, a jak pięknie brzmi.
:)

 8 maja 2012 roku, godz. 19:10

Zdrowi psychicznie ludzie są nudni

Sercu pisane jest siedzieć samotnie i gnić wśród krwi i kłamstwa. Nie zasłużyło na miłość i dobro. Życie, jako strażnik ciemności pilnuje, by do środka nie dostała się choć odrobina ciepła. To ma być kara za to, że próbowałam walczyć.

 23 lutego 2012 roku, godz. 20:03  6,9°C

Jestem częścią siebie, choć jednak nie do końca pasuję do własnego ciała. Moja dusza jest osobną jednostką, która jednoczy się z sercem. Oni razem tworzą skomplikowany narząd, który wrzyna się w resztę wnętrzności sprawiając w ten sposób ból. Mój stan umysłowy zbliża się do granic wytrzymałości. Cała moja psychika jest jedną wielką tragedią z elementem komedii. Na tym własnie polega spektakl. Aktor musi sam uronić parę łez, być może wzruszając publiczność lub robić z siebie głupka, by inni się śmiali.

 2 lutego 2012 roku, godz. 21:59  16,8°C

Jakie trzeba przemierzyć granice, by mieć na wyciągnięcie ręki własny lęk i wszelkie obawy ? Ile muszę jeszcze przejść ? Moim marzeniem jest wziąć sztylet i zabić wszystkie chore myśli. Tymczasem siedzę tutaj i użalam się nad światem, choć powinnam działać.

 22 stycznia 2012 roku, godz. 18:39  26,2°C

Ciężko ci jest uwierzyć jeszcze, że coś potrafisz, albo jakakolwiek rzecz ma sens. Tylko wiedz, że to nie jest jeszcze przegrana. Ty jeszcze możesz zwyciężyć.

 21 stycznia 2012 roku, godz. 22:13  19,8°C

Nie chcę nic od świata, to on wchodzi nieproszony do mnie wraz z innymi ludźmi, wzlotami i upadkami. Chcę żyć tak, aby przeżyć całe swoje życie wiedząc, że warto.

No_One_ Lee
 21 stycznia 2012 roku, godz. 22:59


Bądź świadoma wartości tych wszystkich ludzi ,
którzy byli w większym i mniejszym stopniu obecni
w Twoim życiu , świadoma tego co przeżyłaś.
Jeśli nie rozumiesz udziału ludzi w Twoim życiu,
tego czego doświadczyłaś, co zyskałaś,
a co straciłaś to to wszystko przejdzie obok.

Warto żyć kiedy szczelnie oplata Cię
Świat , a Świat to ludzie.
Zrozum siebie - zrozumiesz innych.
Żyj.
Warto.

 18 stycznia 2012 roku, godz. 19:32  13,8°C

Poprzez zaistniałe w życiu sytuacje, trudy i kryzysy, zaczyna się inaczej patrzeć na życie, siebie, innych, zmienia się mentalność i świadomość postrzegania otaczającej własnej rzeczywistości.

 16 stycznia 2012 roku, godz. 18:40  3,0°C

Siedzę tu, obok Ciebie. Pomogę Ci, jeśli poprosisz. Przemilczę nasz wspólny ból. Wraz z Tobą, żalu, zatopię swe smutki w ciemności, jeśli sobie tego zażyczysz. Zostanę Twym wiernym sługą. Powiedz słowo, a opuszczę Cię. Nie pozwolę, by stała nam się krzywda. To nasz świat. Niech tak pozostanie.

Braki, braki, braki w duszy. Po co to opisywać? Nie ma nic. Jest tylko ciemność i ból. Ile rzeczy zauważa się siedząc samotnie w czterech ścianach ?

 15 stycznia 2012 roku, godz. 15:40  28,0°C

Czasem tylko księżyc zrozumie nasze nocne łzy i chęć ucieczki na drugi koniec planety. Bo samotność to takie dziwne stworzenie, które lubi budzić się w naszych umysłach i sercach nocą, kiedy w człowieku kłębi się najwięcej myśli oraz niedowierzeń.

 14 stycznia 2012 roku, godz. 18:44  9,1°C

Cisza, która szepce niedostrzeganym przez wielu krzykiem. Zamknięta pośród naszych myśli, w kącie, tuż pod oknem, gdzie skromnie wpada trochę blasku księżyca. Błaga, by wyjść na światło dzienne, ale my, niczym dzielni żołnierze, tłumimy ją, a wrzask serca maskujemy muzyką, która przemawia w naszą podświadomość. Powiedz szczerze? Czy ty też tak masz ?

 13 stycznia 2012 roku, godz. 18:13  4,2°C

Wiem, że kiedyś znajdę błękit na niebie za dnia, a w nocy dotknę gwiazd. Tylko nie dziś. Już nie mam sił na wychylanie głowy w przód.

 12 stycznia 2012 roku, godz. 18:59  4,2°C

Ciemność stała się moim przyjacielem. Polubiłam noc, choć niedawno tak bardzo się jej bałam. W ciemności nie udaję nikogo. Ciemność zastępuję mi bliskich, których w danej chwili po prostu nie ma. W kącie można sobie popłakać i powiedzieć sekrety, ciemność będzie milczeć, a cień świec miło otuli cię i ogrzeje.

 11 stycznia 2012 roku, godz. 19:06  4,2°C

Rozbite w kawałki wspomnienia spływają z tysiącem łez. Spoglądasz na pokrwawione ręce, które drżą. Nie wiesz, co już ze sobą zrobić. Ślepo spoglądasz w dal, zauważasz horyzont. To świetna chwila, by uciec, odpowiedni moment, by pożegnać się ze przeszłością i ruszyć w dal. Ale ty wciąż stoisz w miejscu. Boisz się. To lęk i strach Tobą kieruje. Przeszłość zawładnęła ciałem, a wspomnienia wbiły szpony w podświadomość.

 10 stycznia 2012 roku, godz. 12:47  6,5°C

Usiąde naprzeciwko Ciebie, lęku. Będziemy wpatrzeni w przyszłość. Proszę, nie karz mi się bać jutra, od dawna w moim wnętrzu tli się odrobina beznadziejności i strachu. I cóż poradzę na tą codzienność ? Nie chcę się wiecznie chować wraz z Tobą i udawać, że nic się nie dzieje. Chcę wzbić się w chmury i czuć wolność, zasmakować życia, bo ono jest najlepszym, co mogło nas spotkać w życiu.

mishya

Autor

Siedzisz i myślisz. Wokół Ciebie pełno pustych słów i niedomówień. Krążą wokół Twych zwątpień i jakby na złość dołują Cię jeszcze bardziej. W kńcu zatapiasz się w beznadziei i nicości. Bo nie umiesz sobie sam poradzić z tym wszystkim. Sądzisz, że to dla Ciebie zbyt wiele, ale jednak dajesz rade. Może nie dziś ani nie jutro, ale pewnego dnia. Może nie na zawsze, ale wciąż tli się w Tobie nadzieja

Konto utworzone  10 stycznia 2012 roku
1 konto
1 konto
Julka 10
428 tekstów
 3 lutego 2012 roku
1 konto
1 konto
Seneka 18
1558 tekstów
 13 stycznia 2012 roku

Zeszyty

bazgrołki

Rozumowanie ludzkie bywa dziwne. Tak łatwo odtrącamy innych, zmieniamy przyjaciół. Narzekamy na samotność, brak towarzystwa. Ból i smutek krąży wokół nas, a my tylko się przyglądamy, jakbyśmy żyli obok. Zaciskamy pięści, podnosimy głowy i ze łzami w oczach szepczemy, że wszystko się ułoży... A i tak całe nasze obietnice idą w cholerę.

2016-12-06, godz. 1:31

Cris skomentował(a) tekst Pobladło niebo, [...] autorstwa mishya

2012-05-08, godz. 19:10

mishya dodał(a) nowy tekst Sercu pisane jest [...]