19 października 2015 roku, godz. 1:48  6,3°C

Poradnik ZBycia #76

Wątpliwości.
Uczucie wszystkim znane choć w większości nie lubiane. Często w trakcie rozważania ważnych życiowych decyzji mamy ich od groma. Zresztą nie ma się co dziwić, w końcu istotne dla nas sprawy muszą być dopięte na ostatni guzik. Nie rzadko są to rzeczy mające istotny wpływ na resztę naszej egzystencji.

Nie można tego ustalić na chybcika, w pośpiechu, bez rozważenia, ustalenia wszystkich za i przeciw, jednak najważniejsze.. zastanów się czy idziesz jedną z dobrych dróg (Damian Damo- Ogarnij się!) [...]

Michał Kościej Michał
 19 października 2015 roku, godz. 22:39

Temat trochę oklepany, ale ciekawie ("spoko") poprowadzony ;). Urzekło mnie, niezwykle sformułowanie "na chybcika" i oficjalnie zapowiadam, że pewnie nie raz je podkradnę ;). Dużo fragmentów piosenek, już w którymś z Twoich wcześniejszych 'felietonów' mi się nie podobało, ale tutaj połączenie ich - a należą do różnych gatunków muzycznych przecież - w tak spójną całość robi wrażenie.
Pozdrawiam serdecznie
Może nie zajarany, ale lekko przypalony ;)

 13 października 2015 roku, godz. 14:36  4,9°C

Poradnik ZBycia #75

Zalety.
W każdym swoim wyborze, postanowieniu, zamiarze ich szukamy. Im mniej ich widzimy tym gorsze nasze zdanie w danym temacie. Tak samo jest przy wyborze ludzi z którymi spędzamy czas. Widzimy zalety- dzięki temu o wiele łatwiej o zrozumienie czy szacunek. Wiadomo, każdy ma swoje plusy i minusy, choć to pierwsze o wiele chętniej pokazujemy na światło dzienne. Trudno się zresztą dziwić skoro to dzięki nim zyskujemy sojuszników. Możemy się starać jak najdłużej ukrywać swoje mankamenty, niedociągnięcia, niedopracowania [...]

fyrfle Mirek
 15 października 2015 roku, godz. 9:59

Świetnie się czyta Twoje teksty, dają inspiracje do przemyśleń i pracy nad sobą. Pozdrawiam!

 12 października 2015 roku, godz. 1:15  9,4°C

Poradnik ZBycia #74

Nieświadomość.
Najlepsza wymówka i najgorszy w skutkach możliwy scenariusz dla Ziemian. Oczywiście to nie jest tak, że każdy musi znać się na wszystkim. Każdy ma swój obręb możliwości i zainteresowań, jednak umówmy się, są rzeczy które powinny być jasne i przejrzyste dla wszystkich. Rolę przekazu tych podstawowych zasad i reguł zawsze miała szkoła podstawowa i mimo pewnych obserwacji mam nadzieję, że dalej spełnia tę powinność.

Niedoinformowanie nie jest jednak wytłumaczeniem na wszystko czego doskonale uczy [...]

fyrfle Mirek
 18 października 2015 roku, godz. 13:02

Znowu dobry tekst, zmuszający do zastanowienia się. Pozdrawiam.

 8 października 2015 roku, godz. 21:55  7,0°C

Poradnik ZBycia #73

Konsekwencje.
Wszystko co robimy ma swoje przyczyny i dąży do określonych skutków. Nie da się czegoś zrobić i nie ponieść tego konsekwencji choć w tak wielu przypadkach może nam się wydawać inaczej. To, że one nie przychodzą od razu tylko po jakimś czasie oznacza tylko tyle, że do ich wyciągnięcia potrzeba było zgromadzić więcej czynników, a z tego zaś wychodzi, że jest to bardziej skomplikowana i często ważniejsza sprawa, a więc coś zupełnie odwrotnego od tego co o tym do tej pory sądziliśmy.

Teoretycznie [...]

Lola Lola Mika
 10 października 2015 roku, godz. 18:23

Zgadzam się z Twymi słowami :)

 7 października 2015 roku, godz. 00:02  6,6°C

Poradnik ZBycia #72

Zmiany.
Wbrew temu co próbujemy pokazać światu zawsze w jakimś stopniu się ich boimy. Niektórzy bardziej inni mniej ale zawsze lęk przed nieznanym występuje. To naturalna i w pełni właściwa postawa organizmu na zmieniające się czynniki, otoczenie, sytuację. Wiemy również, że mogą one przynieść pozytywne bądź negatywne skutki. W gruncie rzeczy to tego tak na prawdę się lękamy. Nic w tym dziwnego, ani złego bo przecież cały otaczający nas świat składa się z przyczyn i następstw po nich nadchodzących, które aby [...]

fyrfle Mirek
 7 października 2015 roku, godz. 10:27

Stajesz się moją codzienna lekturą, znakomicie komponującąsię w aromat i smak kawy, a wyobraź sobie co czuła pewna Cytatka, która pewnego Cytata wpuściła pod swój dach od tak wyklikanego sobie, no więc czuła lęk, ale i pewność, że tak naprawdę znali się od zawsze. Tak, mam uczucie, ze nadziei nie da się wygnać z siebie, ona zawsze uczepiona nas wbrew rozumowi i powolutku tka nas, że nie wiemy kiedy i jest tak jak dziś wstałem, a tu tyle babiego lata na pnacej rózy, na kalinie - piękno, którego tworzenie nam umyka, ale ono się dzieje. Pozdrawiam!

 4 października 2015 roku, godz. 19:47  14,6°C

Poradnik ZBycia #71

Postęp.
Do niego wciąż dążymy jako społeczeństwo, jak również jako każda osobna jednostka. Dokładamy wszelkich starań aby się rozwijać i osiągać coraz to nowsze, wyższe, lepsze cele. Witać to na każdym kroku m.in. w szkołach gdzie wciąż są modernizowane materiały do nauki oraz jej zakres, jak i w pracach gdzie mamy wytyczne tygodniowe, miesięczne, roczne cele do zrealizowania aby wszystko szło gładko i zgodnie z odgórnym planem.

Jednak zastanówmy się czy to w pełni taki postęp jakiego pragniemy?
Jaki będzie [...]

Lola Lola Mika
 4 października 2015 roku, godz. 22:48

Mądre słowa :)

 2 października 2015 roku, godz. 8:29  7,5°C

Poradnik ZBycia #70

Prawo.
Każde państwo posiada swój ich zbiór. Pełno mamy regulacji prawnych, ustaw, dodatków do nich, wpisów, zapisów, wyjaśnień. Wszystko co nas otacza jest regulowane jego mocą. Począwszy od naszych zarobków przez wszystko co kupujemy, przewozimy, dostajemy, widzimy? Mimo to, że każdy kraj ma swoje rozporządzenia każde z jego województw, miast, wsi, domów ma do tego swoje zasady usprawniające, a schodzi to wszystko do Twoich własnych przekonań. Bo w końcu każdy swoje priorytety ma i by dobrze żyć trzeba być z sobą [...]

fyrfle Mirek
 2 października 2015 roku, godz. 9:12

Z zainteresowaniem przeczytałem Twój tekst i napiszę Ci, ze aktualnie uczestniczę w demontażu czyichś i swoich norm, aby być szczęśliwym. Nie da się w prawie zawrzeć człowieka, a i te 10 przykazań pisane było nie dla jego dobra, tylko dla interesu piszących. Dentysta musi czynić co mu samemu nie miłe. Jaraj się dalej zyciem, mam to samo, ale generalnie na słowo prawo coś we mnie zgrzyta. Może dla tego, że Ktoś wczoraj pisał pod moim tekstem jak ja mam go pisać, a potem zaraz pod tekstem innej pięknej tu Duszy żądał by zmienić kolejność wyrazów. Formy, zasady, prawo to niewola, piszę te słowa Tutaj już od czterech lat. Warto to wiedzieć, bo to pozwala w życiu posłać w diabły, to co nas krzywdzi i sprawia, że nie jesteśmy szczęśliwi. Pięknego popiątku.

 30 września 2015 roku, godz. 5:31  2,3°C

Poradnik ZBycia #69

Naturalność.
Pierwotny stan rzeczy i stworzenia, które miały mieć określony plan i cel nadany przez Siłę Wyższą żądzącą naszym światem. Jeszcze zanim pojawiło się to co mamy obecnie, gdzieś w przestrzeni zaistniała pierwsza komórka z której to powstała cała bujna wizja natury, zwierząt i na końcu człowieka. Ten porządek został ustalony w określonym celu. Wszystko co nas otacza ma wyznaczony czas i miejsce we wszechświecie, a nic nie dzieje się bez przyczyny.

To trochę jak w "oszukać przeznaczenie". Cokolwiek [...]

fyrfle Mirek
 30 września 2015 roku, godz. 9:21

warto postawić na naturalność, naprawde przyciąga, w tym szczęście - gorąco pozdrawiam - lubię jak piszesz.

 26 września 2015 roku, godz. 00:48  4,0°C

Poradnik ZBycia #68

Nieprzewidywalność.
Niepożądana i niedoceniania cecha ludzka. Boimy się szybkich, nieoczekiwanych zmian i ludzi tak działających często uważamy za wariatów czy szaleńców. Wszystko staramy się w sposób racjonalny i naukowy wyjaśnić, a cokolwiek stanowi zagadkę jest do rozwiązania za pomocą którejkolwiek z nam znanych nauk. Ludzie chcą wiedzieć wszystko o wszystkim i świat zamknąć we wzorach, schematach. W końcu tyle wokół nas statystyk, wykresów, porównań, ogólnie liczb.

Jednak nie wszystko da się w ten sposób [...]

 23 września 2015 roku, godz. 15:55  8,9°C

Poradnik ZBycia #67

Uczciwość.
Żądamy jej od ludzi, którzy mają z nami kontakt. Przecież nikt nie chce być wykorzystywany przez innych. A przekręty robią osoby nieuczciwe. Nie potrzebujemy być oszukiwani. Jednak czy my możemy z ręką na sercu stwierdzić, że jesteśmy wobec innych uczciwy?

Przede wszystkim aby móc uzyskać odpowiedź na to pytanie musimy wiedzieć czym konkretnie "uczciwość" dla nas jest. Czy to po prostu niekłamanie innych czy może czyste intencje wobec nich? To coś o czym się dużo mówi, a trudno właściwie i [...]

fyrfle Mirek
 15 grudnia 2015 roku, godz. 11:08

Madziu, ale Ty żyjesz i to nie zmurszale. Masz rację, raczej obiektywnośc reprezentuje zawsze koszulę przy konkretnym ciele.

 22 września 2015 roku, godz. 1:50  8,8°C

Poradnik ZBycia #66

Milczenie.
Mówi się, że mówienie jest srebrem, a milczenie złotem. W końcu po co jest się z kimś wadzić i kłócić skoro możemy przemilczeć swoje zdanie przez co wszyscy, łącznie z nami, będą zdrowsi. To najprostszy i najdogodniejszy sposób na bycie kochanym przez wszystkich, mile przez nich widzianym, przyjmowanym w każdym towarzystwie, a co za tym idzie łatwiej nam się "wkupić" w czyjeś łaski. Gorzej jeżeli obracamy się w tłumie, w którym wcale nie czujemy się dobrze. A jak możemy być luźni i komfortowo się [...]

Badylek EWA
 15 grudnia 2015 roku, godz. 10:34

Słowicze wdzięki w mężczyzny głosie,a w sercu lisie zamiary
Adam Mickiewicz

 17 września 2015 roku, godz. 22:29  3,0°C

Poradnik ZBycia #65

Radość.
Powtarzamy, że dobre życie to szczęśliwe życie. Dla jednych to spokojna egzystencja w wiejskim domku z kochającą się rodzinką, dla innych wieczne imprezy i rozpusta. Każdy ma swoje plany, wizje na najlepszą przyszłość. Jedni patrzą w przyszłość, inni żyją z dnia na dzień. Każdy na miarę swoich możliwości i poziomu szaleństwa w sobie wyciągającego małe radości z życia. Jednak jak zapytamy siebie, tak na prawdę i szczerze, jak będzie brzmiała Twoja odpowiedź na pytanie "czy jesteś szczęśliwy?". [...]

Michał Kościej Michał
 20 września 2015 roku, godz. 23:12

Jak na kogoś kto podpisuje się "Zajarana Życiem" i dodaje Jahwowe Bless to strasznie dużo w Twoich tekstach jest 'złych ludzi'
Felietonów nigdy w życiu pisać się nie odważyłem, Tobie to idzie, jakoś i powoli, ale do przodu.

 16 września 2015 roku, godz. 1:55  9,7°C

Poradnik ZBycia #64

Dorosłość.
Najpierw nie możemy się jej doczekać, a gdy w końcu wkraczamy w dorosłe życie, przeklinamy dzień, który zmienił nasze losy. Koniec bycia nieletnim jest bowiem jeszcze bardziej skomplikowane niż nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Dopiero gdy prawdziwie się uniezależnimy zaczyna się faktyczne życie na swoich zasadach. Nie ma nikogo kto może wymagać, czepiać się czy karać. Nikogo.

Oprócz siebie samego. Sam jesteś swego losu panem, taka prawda amen (KamoKamilion- ). Wymarzony czas dla każdego [...]

Alkomatek Mati
 16 września 2015 roku, godz. 21:15

Zgadzam się z przedmówcą co do dwóch pierwszy uwag, co do trzeciej zdanie mam całkowicie odmienne.

 13 września 2015 roku, godz. 20:23  2,1°C

Poradnik ZBycia #63

Bezpieczeństwo.
Każdy ceni sobie jego poczucie. Zależy nam również na tym by czuli je nasi bliscy. Nie czując go wykańczamy się psychicznie i niszczymy fizycznie inwestując swe siły w wszelakie działania mające na celu zapewnienie osiągnięcie go. Zresztą, to co robimy w życiu jest właśnie drogą do realizacji. Przecież pracujemy i zarabiamy po aby mieć swój dom, rodzinę, by czuć się bezpiecznie na swoim terenie.

Wynajmujemy ochronę i ubezpieczamy swoją własność bo każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że [...]

fyrfle Mirek
 15 września 2015 roku, godz. 17:23

dom rodzina pieniądze zarabianie- zaprzeczenie bezpieczeństwa.

 12 września 2015 roku, godz. 1:19  6,3°C

Poradnik ZBycia #62

Zwycięstwo.
Właśnie po niego walczymy. Chcemy zwyciężać, bo przecież po to jesteśmy stworzeni. Potrzebujemy choć raz za czas poczuć jej smak by mieć o sobie dobre zdanie i poczuć świeży powiew szczęścia. Nie jest to ważne czy zdobywając puchar ligi mistrzów, czy po ugotowaniu pochwalonego przez bliskich obiadu. Zwycięstwo wiele ma imion i dla każdego jest taki aspekt życia lub też nawet ich kilka za które komplementy mają dla nas szczególną wartość dzięki realizacji swoich pragnień. Dla jednych to praca, dla [...]

nicola-57 marianna
 12 września 2015 roku, godz. 17:39

db, za.

Izvsia

Autor

Zajarana życiem. I tyle to początek i koniec samego określenia. Długo wahałam się nad publikowaniem wszystkich treści. Jednak taki mój los, Ty swój wybierz inny :)

Konto utworzone  29 marca 2010 roku
1 konto
1 konto
szmit
67 tekstów
 12 kwietnia 2015 roku
1 konto
1 konto
Irracja
1362 teksty
 5 kwietnia 2015 roku

2019-05-23, godz. 16:51

Izvsia dodał(a) nowy tekst Daj mi dziś znak - [...]

2017-01-15, godz. 18:46

silvershadow skomentował(a) tekst Postanowienia. Mamy ich [...] autorstwa Izvsia

2017-01-14, godz. 0:55

Papużka skomentował(a) tekst Postanowienia. Mamy ich [...] autorstwa Izvsia

2016-10-23, godz. 21:20

Niusza skomentował(a) tekst Przynależność. [...] autorstwa Izvsia

2016-09-01, godz. 23:47

chrupcia skomentował(a) tekst Pomysłowość. Tak na [...] autorstwa Izvsia

2016-08-17, godz. 19:17

fyrfle skomentował(a) tekst Przerwa. Ulubiony czas [...] autorstwa Izvsia

2016-07-01, godz. 20:35

yestem skomentował(a) tekst ..Dlaczego mężczyznę [...] autorstwa Izvsia

2016-07-01, godz. 18:46

wdech skomentował(a) tekst ..Dlaczego mężczyznę [...] autorstwa Izvsia

2016-06-25, godz. 23:13

Emilia Szumiło skomentował(a) tekst Czas ten przychodzi [...] autorstwa Izvsia

2016-05-03, godz. 17:35

JaiTy skomentował(a) tekst ..Tylko słowo oparte na [...] autorstwa Izvsia