17 października 2019 roku, godz. 8:37

Napisany tekst nie wchodzi. Dostałem sankcje?

fyrfle Mirek
 18 października 2019 roku, godz. 14:54

Hm? Disco Polo i forma i treść? Nie rozumiem.

Tak,dziękuję,wieczór był naprawdę dobry :)

 15 października 2019 roku, godz. 21:24

Pisząc w wierności sobie stoi się obok, a nie przy.

 18 września 2019 roku, godz. 9:14

Jeden z najsmutniejszych paradoksów determinujących wciąż jednoznacznie życie rodzinne w Polsce - ukochana babcia naszych dzieci jest naszym największym wrogiem - teściową.

 11 września 2019 roku, godz. 10:25

. Nasi rodzice popełniali błędy, ale z zasady (świadomie bądź nie) dawali skrzydła i kopa z gniazda, a dzisiaj patrzę jak nasze dzieci wychowują wnuki nasze z książek, pod ścisłą kontrolą lekarzy, nadzorem psychologów i pedagogów. Wybieram żywioł moich rodziców, który kosztował mnie biedę i depresję, ale jak ja umiem być teraz szczęśliwy i tworzyć szczęście, docenić to moje szczęście, które - i to jest najważniejsze w tym wszystkim - jest NASZYM szczęściem.

fyrfle Mirek
 11 września 2019 roku, godz. 14:06

Moje wychowanie dzieci? Coż... Natomiast uważam, że z depresji się nie wychodzi. To wciąż tykająca bomba, która wybucha co jakiś czas, robi szkody, ale gdy jest się kochanym, to się da wciąż i po raz kolejny poskładać, inaczej wcześniej lub później...

 30 sierpnia 2019 roku, godz. 9:32

Kobieta, a zwłaszcza matka, wie i uczy dziewczęcia i chłopięta, że w usta wkładane są nie tylko słowa...

insp.Motylek96

 30 sierpnia 2019 roku, godz. 9:28

Czasem tak przy pracy w ogrodzie lubię zebrać swoje myśli i poprosić je, aby ułożyły się w jakąś myśl przewodnią dla wsi, miasta, Polski i świata naszego powszedniego i wczoraj, czyli w czwartek rozgościły się w tym dniu przedzierzgnąwszy się ostatecznie w pomysł, aby w czwartek, gdzieś koło dziewiętnastej ludzie zaczęli się gremialnie kochać - kto z kim może i gdzie, z naciskiem oczywiście, aby w miarę możliwości związki były uregulowane. Tak więc syta kolacja o osiemnastej, a o dziewiętnastej godzina z godziną chociaż miłości cielesnej, w którą wkładamy całość duszy i serca oraz praktycznych umiejętności wynikłych z doświadczenia obcowania płciowego, czytania lektur oraz zaprzęgania do miłości fantazji. Potem kąpiel, nocne ludzi rozmowy, wino i lulu, albo poprosić o dokładkę.

 29 sierpnia 2019 roku, godz. 8:52
Edytowano 29 sierpnia 2019 roku, godz. 8:54

W Mistrzu i Małgorzacie układ z Diabłem oznacza spokój i sprawiedliwość, ale o ten układ ich(Mistrza i Małgorzatę) poprosił sam Woland. Czy wszystko w drodze do piekła jest świadomym paktowaniem z Diabłem? Myślę, że do piekła, jak na krzesło elektryczne - często trafia się omyłkowo lub za winy, które są wolnością, ale kompletnie nie są złem, a często szczęściem swoim i szczęściem danym innym.

Insp.Motylek96

fyrfle Mirek
 29 sierpnia 2019 roku, godz. 9:41

Tak jak napisał kiedyś tutaj ktoś(piękny zresztą) każdy ma swojego Andrzeja, więc Mistrz bez Małgorzaty nie ma sensu.

 29 sierpnia 2019 roku, godz. 8:36
Edytowano 29 sierpnia 2019 roku, godz. 8:37

Ostatnich dni sierpnia słonecznik. Pochylony, zmierzwione wyschłe płatki kwiatów, które zatraciły złoty blask na rzecz majestatu, bagażu doświadczenia i kopalni zauroczenia w mądrości, melancholijnej zadumie i skupionej modlitwie, a jednak wszystko razem wigor i uśmiech. On wygląda jak ja, ale jaka słodycz w jego ziarnach i jaką ja jestem słodyczą! Różnica tylko taka, że jego ziarna mogą kosztować wszyscy - i ptaki niebieskie, myszy się wspinają, wcześniej miały go pszczoły, trzmiele i motyle, w ramionach trzymał go wiatr, pieścił deszcz, rosę spijały promienie słońca jemu z ust, a mnie ma tylko i wyłącznie Jedna.

 28 sierpnia 2019 roku, godz. 12:06

Raczej twardo stąpam po ziemi, obserwując to co na pudelku i w portalach społecznościowych też, a w tych ostatnich choćby narzekanie na TVP Info. Tylko jak się wgłębić w politykę bardziej, to może oni nie mogą inaczej przedstawiać rzeczywistości, bo tak zwana totalna opozycja naprawdę zmierza do zniszczenia państwowości polskiej i ogromnego podziału Polaków na lepszych i gorszych, a więc skazanych z jednej strony na dobrobyt, a z drugiej strony na bycie niewolnikami tych lepszych i życiu polegającym na trwaniu o parach z ochłapów stołów ludzi dobrobytu.

 27 sierpnia 2019 roku, godz. 8:59

Każda dziewczyna wstaje rano, patrzy w słońce, nie umiejąc jeszcze chwytać wiatru w żagle pozostaje w cool i w trendy, ale podświadomie czuje, że absolutnie nic jej to nie mówi którędy, a wtedy z pomocą przychodzi jej to, co tkwi w niej głęboko i mówi jej - w hierarchii słodyczy Olimp to mężczyzna.

 26 sierpnia 2019 roku, godz. 13:02

Napisałaś, że modlitwa nie zmienia świata i pewnie podpierasz się fakultetem i jakąś nauką, a ja ci odpisuję, że mnie i mój świat odmieniła w zupełnie kogoś innego i coś innego. Nie wyliczę ci tego, nie podeprę się autorytetami i mądrością ksiąg naukowców. To się czuję, to się widzi w swoim życiu. Nawet nie chcę żebyś mnie zrozumiała, bo nie możesz mnie zrozumieć.

fyrfle Mirek
 27 sierpnia 2019 roku, godz. 10:22

Mężczyzna i kobieta to tango, ale ważne są w nim kroki.

 26 sierpnia 2019 roku, godz. 12:38
Edytowano 26 sierpnia 2019 roku, godz. 12:42

W świecie oczu mogących spojrzeć w drugie oczy, też po prostu kiełkuje szczęście i sięga nieba, a kiedy z niego zacznie czerpać, to życie ma sens, mądrość i jest spełnione, potem marzenia jakby ustępują pod naporem samo powołującego się życia, w kolejnych jego odsłonach, w niesamowitym dobru.

insp. Kati 75

fyrfle Mirek
 27 sierpnia 2019 roku, godz. 10:25

Żeby obłuda chowała się po kontach oczy muszą pozwolić sobie wzajem spoglądać w swoją głębie i opowiadać bez skrępowania co zobaczyły.

 25 sierpnia 2019 roku, godz. 22:06

Po co zmiany na lepsze skoro dobra zmiana już jest?

fyrfle Mirek
 26 sierpnia 2019 roku, godz. 13:18

Nie wiem, moim zdaniem akurat Herbert radził sobie w PRL i lubiła go władza, czyli nie szedł pod prąd. Pewnie trzepałby kasę i odbierał hołdy od każdej zmiany, a przy okazji wymyślał poezję zawierającą kolejne chwytliwe hasła.

 23 sierpnia 2019 roku, godz. 16:55

Jedna z najcudniejszych tradycji, te spotkania i rozmowy, mimo rozłąki śmiercią, przy grobie , przy zapalonej świecy. Świat, człowieczeństwo, które powinno być wyssane właśnie z mlekiem matki, przekazane w nocnych Polaków rozmowach, w pogadance na lekcji wychowawczej już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, a tym bardziej w ostatniej liceum. Wtedy żadne ciało nigdy nie będzie zimne i tysiąc lat od przejścia do duchowego istnienia. A czuć będziemy jego łzy szczęścia i wzruszenia spływające po wiecznie zarumienionych policzkach. Wtedy wręcz uszanujemy każdy krok po tej ziemi, bo stąpamy po nich, których prochy serdecznym kurzem na rzemieniach naszych sandałów, całować będą nam stopy tak wdzięczni za serdeczność dobrej pamięci.

LiIi Put
 24 sierpnia 2019 roku, godz. 15:01

Lubie odwiedzac cmentarze, mozna tam nabyc swiety spokoj

 22 sierpnia 2019 roku, godz. 6:46

Poranna niepewność, ale szybko prostujemy ścieżki szczęścia. Przecież budzimy się we dwoje w otoczeniu kwiatów i szybko do rozweselającej się kompani dołącza słońce ze swoją jasnością i ciepłem.

fyrfle

Autor

Człowiek.Wiem,że woda życia nie istnieje ale zawsze będę po nią szedł.Polakom chce powiedzieć pracujcie u podstaw.Sam uprawiam Wypierd Człowieczy Kosmiczny w
Marzenia Strzeliste.

Konto utworzone 10 sierpnia 2011 roku
1 konto
Gaia
527 tekstów
 25 października 2013 roku
Sierjoża
422 tekstów
 18 października 2015 roku

Zeszyty

Życiowe i mobilizujące

Wiersze, myśli i inne , które trafiły do mojego serca.

ok. godzinę temu

fyrfle skomentował(a) tekst Cisza lubi szczęście, [...] autorstwa MagiąPisanaJa

ok. 4 godziny temu

fyrfle skomentował(a) tekst Mieli bardzo prosty [...] autorstwa Cecelia Ahern

ok. 4 godziny temu

fyrfle wskazał(a) tekst Jeśli życie nas nie [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: Radziem

ok. 4 godziny temu

fyrfle skomentował(a) tekst Jeśli życie nas nie [...] autorstwa Radziem

wczoraj, godz. 14:54

fyrfle skomentował(a) tekst Napisany tekst nie [...] swojego autorstwa

wczoraj, godz. 23:48

Radziem skomentował(a) tekst Napisany tekst nie [...] autorstwa fyrfle

przedwczoraj, godz. 21:52

fyrfle skomentował(a) tekst Mieli bardzo prosty [...] autorstwa Cecelia Ahern

przedwczoraj, godz. 20:39

piórem2 skomentował(a) tekst Napisany tekst nie [...] autorstwa fyrfle

przedwczoraj, godz. 20:26

fyrfle skomentował(a) tekst Napisany tekst nie [...] swojego autorstwa

przedwczoraj, godz. 20:14

fyrfle skomentował(a) tekst Moje słowa czasem są [...] autorstwa kati75