dzisiaj, godz. 16:12  1,9°C

"jeśli coś nie rośnie, to trzeba to uciąć"

wychwycone z kazania

Bejdak
 dzisiaj, godz. 17:48

"Trzciny nadłamanej nie łamać"

 27 listopada 2019 roku, godz. 12:17  4,2°C

Cisza przypomina mi ten poetycki zwrot "pod powiekami". To taki dogmat poetów i myślicieli. Ucieczka moim zdaniem od rzeczywistości i kreowania jej.

inspirowane

stepbyson ifan
 27 listopada 2019 roku, godz. 12:38

ochroniarz stróż w kaburze kluczę i spluwa
rysuje oczy na powiekach udaje że czuwam
lubię gadać głupoty wysyłają do apteki
żebym przymknął rozgadaną paszczę po wieki
przebudzenie otwarcie powiek żadnego lustra
nie lubię gdy głośno krzyczy jakiś pustak
a jeśli dziwkę da się zgwałcić zamknę usta
gęsi nie mają własnego języka a czy mają foczki
zrób gałę nie chodzi o przeszczep gałek ocznych
na te baranie wersy pewnie spojrzenia wilcze
następnym razem nie zapamiętam by milczeć
niewypowiedziane głupoty się śmieli że milczeli
bez pozdrowień dla nadętych poetów myślicieli

 26 listopada 2019 roku, godz. 19:50  6,3°C

Po prostu myśl tylko, żeby dobrze robić dobrze.

się zainspirowałem :)

Naja Ela
 27 listopada 2019 roku, godz. 21:15

Jak robić dobrze, to dobrze, albo nie robić wcale :-)))

 8 listopada 2019 roku, godz. 10:42

Nie wiem czy powinniśmy dosłownie brać teksty Ewangelii. Czy sensem jest poświęcenie swojego szczęścia dla nieszczęścia, które wybrało swój los na skutek swoich świadomych decyzji i czynów? Miłosierdzie jednak wymaga dostosowania do jego wymogów. Nie jest na szczęściem wymogiem bezwarunkowym.

 7 listopada 2019 roku, godz. 13:02

Z marzeniami zgadzam się, ale nie mogą przysłaniać dziś, a zwłaszcza tego co ważne, zatem nie może być marzeń bez ukochanej osoby, marzenia nie mogą zabijać, czy spychać na kolejne plany osoby kochającej nas, bo to oznacza, że autor marzeń nie kocha tej niby najbliższej osoby. Marzenia nie mogą być ponad miłość i wynikającą z niej wspólnotę dusz, serc, ciał, celów. Te ostatnie muszą uwzględniać tych których kochamy i którzy nas kochają. Gdy celem jest jakaś tam adrenalina, to ja takim marzeniom mówię, że nazywają się tylko tęsknotą, bólem lęku, a powiadam Wam lęk strasznie boli i niszczy, poniewiera, aż do samozniszczenia.

Inspirowana myślą Colinas

 7 listopada 2019 roku, godz. 13:01

Z marzeniami zgadzam się, ale nie mogą przysłaniać dziś, a zwłaszcza tego co ważne, zatem nie może być marzeń bez ukochanej osoby, marzenia nie mogą zabijać, czy spychać na kolejne plany osoby kochającej nas, bo to oznacza, że autor marzeń nie kocha tej niby najbliższej osoby. Marzenia nie mogą być ponad miłość i wynikającą z niej wspólnotę dusz, serc, ciał, celów. Te ostatnie muszą uwzględniać tych których kochamy i którzy nas kochają. Gdy celem jest jakaś tam adrenalina, to ja takim marzeniom mówię, że nazywają się tylko tęsknotą, bólem lęku, a powiadam Wam lęk strasznie boli i niszczy, poniewiera, aż do samozniszczenia.

Inspirowana myślą Colinas

 4 listopada 2019 roku, godz. 8:33  3,1°C

Lubię, gdy osoby obgadywanej nie ma wśród nas obgadujących. W sumie, to bardzo niegrzeczne, gdy osoba obgadywana przychodzi i pyta kogo obgadujący obgadują. Nie lubię jak się obgaduje beze mnie. Z punktu widzenia plotki, to klęska. To klęska dla pisarstwa,zwłaszcza dla prozy. Poezja może nie straci, ale zwykły życiowy wiersz naprawdę może nie powstać i co wtedy? Jak konieczność poniedziałkowego świtu przekuć w uśmiech przy pierwszej mocnej kawie za biurkiem urzędnika? Jak kpić, ironizować, szczypać kolegów i koleżanki w eksplozję i salwy dzikiego radosnego śmiechu. Śmiechu ludzi, którzy cynizm widzieli, milczeć musieli, a teraz po prostu chcą doczekać emerytury, tak naprawdę ile trzeba i jak tyko się da mając gdzieś.

fyrfle Mirek
 6 listopada 2019 roku, godz. 8:04

A Ty Pytio o czym piszesz w komentarzu? Ja po prostu uważam plotkę i obgadywanie za normę społeczną. Potem lubię swobodnie puścić wodzę swoich myśli i mieć gdzieś to dokąd popłyną. Lubię to diabelstwo w sobie, tą boskość, ale gniewną jak kiedy Chrystus rozniósł stragany w świątyni. Godzę się na zło, ale nie na bestialstwo. Mając gdzieś, to jest być w ogrodzie, dawać miłość, brać ją, ograniczać swoje zapędy, ale tylko do niezbędnie koniecznych barier, dobrze się bawić na koncertach i podczas kazań. Aha. Znam okoliczności. Poza tym po to jest pisarz i poeta, aby je wykreować, nie zważając na okoliczności.

 3 listopada 2019 roku, godz. 10:31  1,9°C
Edytowano  3 listopada 2019 roku, godz. 10:34

Mamy obowiązek dążyć do szczęścia w życiu, a gdy je osiągniemy, to powinniśmy głosić je ludziom miast nawet Ewangelii, a tym bardziej nie jakiekolwiek krzyże, czyli cierpienie, smutek, tęsknoty, głupotę swoich złych wyborów, swojej chciwości, swoich pragnień nie mających uzasadnienia w zwykłości, prostocie i umiarkowanej codzienności.

 2 listopada 2019 roku, godz. 12:35  7,7°C

Z moich obserwacji wynika, że od kilku lat jest po prostu dostatnio, aż do dobrobytu, co widać na ulicach, w szkołach, sklepach, kinach , teatrach, kurortach, plażach nad polskim morzem i morzami Europy, zimą na stokach narciarskich, zatem nie da się przecenić geniuszu rządów Zjednoczonej Prawicy, a zarazem obowiązani jesteśmy codzienną modlitwę dziękczynną za Wielkiego Samodzierżawcę Polski i Polaków Jarosława Kaczyńskiego. Widać to nawet w cenach biletów na niemiecki zespół Rammstein, które oscylują od 1100 złotych, do 2700 złotych, no i stadion narodowy na zespół z kraju odwiecznego wroga będzie pełny. A skąd takie ceny? Niemcy zbierają od Polaków na reparacje najpewniej. Pozdrawiam serdecznie😛😉😁

jurekdworzynski Jurek
 2 listopada 2019 roku, godz. 19:54

Być może i owszem - twój wróg, ja pozostanę przy swoich wagach.

 2 listopada 2019 roku, godz. 10:18  12,1°C

Piszę już tyle, że grafomania wyparowała, a pozostał tylko geniusz.

jurekdworzynski Jurek
 2 listopada 2019 roku, godz. 16:38

No tak bo przecież wiara nie zna ograniczeń itp

 1 listopada 2019 roku, godz. 15:10

Wymogi i pretensje jakie rości sobie poezja, same w sobie sprawiają, że wiersz powstały w wyniku tak zwanej poezji nie jest klarowny.

 31 października 2019 roku, godz. 6:52  5,2°C
Edytowano  31 października 2019 roku, godz. 6:55

Szron przytulił wyschłe, wydziobane, zczerniałe głowy słoneczników i są pięknem prawie jak tamte z przed dwóch lat, kiedy zastał je w pełni rozkwitnięte, młode, będące pięknem zachwycającym, urzekającym, wzruszającym do łez. Przytulił i zdusił w uścisku śmiertelnym z okowów lodowatego zimna. Dzisiaj widok był ponowny, choć, aby dorównać tamtej mocy, to musiałem pójść do róż i zachłannie objąć wzrokiem biel stężałej mgły na cudnościach kształtów płatków. Każdy dzień to piękno, które jest po to żeby przezwyciężyć w sobie smutek, aby wstać i poszukać w świecie drugiej dłoni dla swojej dłoni, a potem trzymać ją aż przyjdzie szron i pochwyci nasz złoty wiek i przeprowadzi w niebieską wieczność zielonych traw Edenu.

 30 października 2019 roku, godz. 14:23  1,0°C

Ojciec,to taki ktoś, który zdecydowanie woli przygotować menu dla swojej córki na długi popiątek, niż dostosowywać swój zapał kulinarny do wymogów jej diety, ale zasadniczo to nie o tym chciałem. Przyjaźń zamilkła? Omija cię, jest nienaturalnie małomówna. Boli. Tak piszesz skarżąc się. No to wybacz siedemdziesiąty ósmy raz. Najpewniej spotkała miłość. Miłość zazdrosna słusznie jest, nieufna przewidująco jest. Miłość jedyna jest, no więc czyści. Musi jedyną pozostać. Wybacz. Odsuń się. Ustaw się się jej w niewidoczność. Milcz ze zrozumieniem. Najlepiej kochaj też. Nie pielęgnuj straty. Pozostaw szczęście szczęściu.

 30 października 2019 roku, godz. 11:41  1,0°C

Myślicie,mówicie, piszecie - jesteśmy smutni, samotni, tęskniący, podeptani, nieogarniamy. Wiecie czemu jesteście nieszczęśliwi? Wy odbywacie stosunki seksualne, a oni kochają się. Im to miłość, wam rozładowanie napięcia, czynność fizjologiczna. Oni w tym czasie dalej się kochają. Są szczęściem. Błogością są. Im w chwili, gdy łączą się przez miłość w miłości, dane jest połączyć się wtedy bezpośrednio ze Stwórcą, zwłaszcza finalnie, kiedy rozkosz nimi targająca jest przez nich nie do przyjęcia w całości, kiedy wyją z powodu czegoś niewypowiedzianego - dobra spływającego z nich od klatek piersiowych w przestrzeń. Oni są czymś duchowym, wy mechanicznym. Wy usprawiedliwiacie się, że jesteście aż najbardziej rozwiniętym zwierzęciem na ziemi. Oni podkreślają zawsze, wszędzie,wobec wszystkiego stworzenia - jesteśmy tylko ludźmi.

 30 października 2019 roku, godz. 6:53  1,0°C
Edytowano  30 października 2019 roku, godz. 6:55

Staram się jakoś ten kolejny świt przemienić w szczęśliwy dzień. Nie odpuszczam, jako i ty mi nie odpuściłaś na długo przed otworzeniem oczu. Dlatego jakoś staram się od czegoś zacząć i potem po kolei dalej układać. Majtki. Trzeba założyć majtki, a potem to już same się kleją: koszulka, skarpetki i energia dla ciebie w kanapkach, warzywach i owocach. Jeden z najlepszych ciągów w życiu. Niematematyczny, a metafizyczny. Nic, że boję się, kiedy wchodzę na wagę i spodziewam się wyniku trzycyfrowego, i jest gorzej, bo przedmiot pisze do mnie - o kur..!!! Złaź. Wielu poucza - w jesieni życia szanuj się, kontroluj, nie jedz, pij płyny, ale nie kofeinę. Gdzieżbym miał zrezygnować z twoich smaków. Nie. Nie zrezygnuje z życia, nawet, jeśli znowu trzeba będzie otworzyć kolejne granice przed nowymi uchodźcami wojny postu z karnawałem - kilogramami, oczywiście tkanki mięśniowej.

fyrfle

Autor

Człowiek.Wiem,że woda życia nie istnieje ale zawsze będę po nią szedł.Polakom chce powiedzieć pracujcie u podstaw.Sam uprawiam Wypierd Człowieczy Kosmiczny w
Marzenia Strzeliste.

Konto utworzone  10 sierpnia 2011 roku
1 konto
Albert Jarus
111 tekstów
 28 października 2013 roku
krysta
813 tekstów
 7 października 2015 roku

Zeszyty

Życiowe i mobilizujące

Wiersze, myśli i inne , które trafiły do mojego serca.

kilka minut temu

Bejdak skomentował(a) tekst "jeśli coś nie [...] autorstwa fyrfle

ok. pół godziny temu

Joan40 skomentował(a) tekst Lepiej być [...] autorstwa fyrfle

ok. godzinę temu

wojtekp skomentował(a) tekst "jeśli coś nie [...] autorstwa fyrfle

ok. 2 godziny temu

fyrfle skomentował(a) tekst Żyjemy jak piec z kotem. autorstwa PlESCHOPATA

ok. 2 godziny temu

tallea skomentował(a) tekst "jeśli coś nie [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 0:31

kuloodporna skomentował(a) tekst Zainspirował mnie [...] autorstwa fyrfle

wczoraj, godz. 15:13

fyrfle skomentował(a) tekst Ludzie nie doceniają [...] autorstwa kati75

wczoraj, godz. 15:11

fyrfle skomentował(a) tekst Gdy twoim największym [...] autorstwa szpiek

wczoraj, godz. 15:09

fyrfle skomentował(a) tekst Ludzie pragnąc czegoś [...] autorstwa MySoul

wczoraj, godz. 15:08

fyrfle skomentował(a) tekst Prawda nie istnieje, [...] autorstwa Jacob_Filth