23 sierpnia 2019 roku, godz. 16:55

Jedna z najcudniejszych tradycji, te spotkania i rozmowy, mimo rozłąki śmiercią, przy grobie , przy zapalonej świecy. Świat, człowieczeństwo, które powinno być wyssane właśnie z mlekiem matki, przekazane w nocnych Polaków rozmowach, w pogadance na lekcji wychowawczej już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, a tym bardziej w ostatniej liceum. Wtedy żadne ciało nigdy nie będzie zimne i tysiąc lat od przejścia do duchowego istnienia. A czuć będziemy jego łzy szczęścia i wzruszenia spływające po wiecznie zarumienionych policzkach. Wtedy wręcz uszanujemy każdy krok po tej ziemi, bo stąpamy po nich, których prochy serdecznym kurzem na rzemieniach naszych sandałów, całować będą nam stopy tak wdzięczni za serdeczność dobrej pamięci.

LiIi Lili
 dzisiaj, godz. 15:01

Lubie odwiedzac cmentarze, mozna tam nabyc swiety spokoj

 22 sierpnia 2019 roku, godz. 6:46

Poranna niepewność, ale szybko prostujemy ścieżki szczęścia. Przecież budzimy się we dwoje w otoczeniu kwiatów i szybko do rozweselającej się kompani dołącza słońce ze swoją jasnością i ciepłem.

 20 sierpnia 2019 roku, godz. 14:46

Jako dorosły, który jest szczęśliwy, specjalnie nie marzę, bo po prostu jedno szczęście wywołuje kolejne, znacznie wyprzedzając i przekraczając najśmielsze z marzeń, dlatego tak zazdroszczą mi dzieci i tak bardzo kochają wnuki, podziwia ludzkość. Tak sobie myślę we wtorek, latem, wakacjami w wigilię miesięcznicy dnia, w którym zobaczyłem Ciebie.

marcin kasper marcin
 20 sierpnia 2019 roku, godz. 15:02

zapisałeś to tak nieskładnie i poetycko zarazem, jak człek szczęściem pijany

plus za poetyckie pijaństwo

 14 sierpnia 2019 roku, godz. 14:09

Jakie to piękne i budujące uświadomić sobie, że deszcz skończył właśnie wielogodzinny rozlew wody.

 11 sierpnia 2019 roku, godz. 16:50

Ludzkość rozwija się tak szybko i w tak wielu sprawach trzeba decydować, że nie być hipokrytą jest po prostu niemożliwe.

tallea nieznane
 11 sierpnia 2019 roku, godz. 19:35

Hipokryta się nie rozwija, on stoi w miejscu wygodnym dla siebie.

 11 sierpnia 2019 roku, godz. 16:24

Z myśli praktycznych wynikających z rzeczywistej codzienności, to rodzina po spadku polega na tym, że każdy każdego chce "wyru..ać".

 9 sierpnia 2019 roku, godz. 15:12

Państwo jest najważniejsze, a zatem najważniejsza jest Polska. A w państwie najważniejszą jest rodzina, czyli kobieta i mężczyzna wraz z ich dziećmi i tak dalej. Zatem każdy wybór indywidualny musi być podporządkowany państwu, a więc przede wszystkim rodzinie, stąd też wszyscy powinni płacić podatek dochodowy od wielkości zarobków, więc bardzo bogaci przynajmniej 50 procent dochodu. Czemu? Bo takie są zasady życia w państwie. Stąd też rozumiem, że pewne grupy ludzi chcą państwo suwerenne zohydzić ludziom i próbują je rozmiękczyć tworami konfederacyjnymi w rodzaju Unii Europejskiej i szerząc ideologie przeciwstawne kobiecie i mężczyźnie jako rodzinie i niezmienialnemu fundamentowi istnienia ludzkości.

 9 sierpnia 2019 roku, godz. 12:50

Zastanawiam się - czemu tak jest, że ludziom - tak zwanym inteligentom, wykształconym, aspirującym do bycia opiniotwórczymi, tak łatwo przychodzi potępienie swojego biskupa i publiczne poniewieranie go, a tak trudno przychodzi refleksja nad tym jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą ideologia w obronie której stają, deptając to, co naprawdę jest ważne.

fyrfle Mirek
 11 sierpnia 2019 roku, godz. 14:23

In vitro jest metodą też przeze mnie nie akceptowalną. Tu akurat uważam, że nawet heteroseksualne pary winny pogodzić się i zrezygnować z posiadania dziecka, bo jedno takie narodzenie, to często kilka kilkanaście innych trupów nim ono się pojawi na świecie. Jeszcze co do samej myśli napisanej przeze mnie, to oczywiście jednak uważam, że gdyby jednak nie tak zwany postęp,to za sprawą "biskupów" wciąż krzesali byśmy ogień krzemieniami. Dlatego warto ważyć bardzo to co mają nam do przekazania autorytety religijne, polityczne, naukowe i inne.

 16 lipca 2019 roku, godz. 00:43

Wam się ciunysy jedne zdaje, że mata te swoje zasady, wykształcenie i tysiące lat ciul wi jakij tradycji i myśiyita, że pitol wi co wum się od życia należy i że małżeństwo musi być do ufajdanej śmierci jak wam się roi, a tu ciul, uczone ksingi i tysiące lat uświęconej tradycji idum się pierdziulić, bo baba chce fajnego życia, a nie życia do życi i mo gdzieś piuntke dzici i hopa, a woli Niemca i Kanary cwaj razy w roku.

 16 lipca 2019 roku, godz. 00:33

Haos jest prymitywnym tłumaczeniem niemocy, zamiast powiedzieć sobie - piłeś, to po ciul bierzesz się za kierownicę? !:)

.Rodia marek
 16 lipca 2019 roku, godz. 12:26

i na jedno oko...

a potem w radiu majówka/boże ciało/długi weekend znowu zaskoczył pijanych kierowców hehe

 12 lipca 2019 roku, godz. 22:55

Diabłu można przypisać recepturę, może nawet kunszt bimbrowników, ale tutaj już trzeba się wgłębić w kunszt myśli księdza Tischnera, której treść "nic, to pół litra na dwóch", a zatem wyłącznie człowiek jest autorem swoich czynów, czyli kolejnych kroków wiodących go poza nic, czyli sam sięga po "krowę", a potem "maciorę". Myśl nie jest inspirowana tutejszą myślą naszego Irracji, powstała Grzegorzu Antoni wiele wcześniej, ale raduje się me serce, że gdzieś się zgadzamy, a dedykuję ja Marcinowi Kasperowi, któren zauważył smutek tego portalu. Przeważnie.

marcin kasper marcin
 13 lipca 2019 roku, godz. 21:26

owszem, zauważyłem

za dedykację dziękuję :)

ps. ponoć najlepszym egzorcystą jest śmiech.. Sprawdzam na co dzień, działa! :)

 12 lipca 2019 roku, godz. 16:38

W raju były lody, czy to receptura Ewy na szczęście po opuszczeniu Edenu?

 12 lipca 2019 roku, godz. 15:04

Diabeł Chrystusowi za posłuszeństwo obiecywał wiele ziemskich królestw. To ileż legionów szatanów musi mieć w sobie, kto obiecuje komuś wieczność w niedopowiedzianym zbawieniu za posłuszeństwo, a nie jest kobietą dla mężczyzny, mężczyzną dla kobiety.

 10 lipca 2019 roku, godz. 14:59

Uważam, że pozwalamy sobie za bardzo na smutek i niewiarę w człowieka i popełniamy kardynalny błąd śląc taki przekaz ludzkości, a tymczasem ludzkość ma się mądrze, szczęśliwie, a kreowany przez ludzi świat to optymizm, uśmiech i piękno.

Irracja Grzegorz, Antoni.
 18 lipca 2019 roku, godz. 12:50

... Mirek, a Bóg to stworzyciel czy kreator?...

;-)

 8 lipca 2019 roku, godz. 12:24

Oczywiście też, nie może być autorytetem, kto budował potencjał ekonomiczny, gospoarczy, wojskowy czy polityczny państwa ciemiężąc którąś z warstw czy klas lub grup swojego narodu. Słowo autorytet, to raczej fałsz i niewola.

fyrfle

Autor

Człowiek.Wiem,że woda życia nie istnieje ale zawsze będę po nią szedł.Polakom chce powiedzieć pracujcie u podstaw.Sam uprawiam Wypierd Człowieczy Kosmiczny w
Marzenia Strzeliste.

Konto utworzone 10 sierpnia 2011 roku

Zeszyty

Życiowe i mobilizujące

Wiersze, myśli i inne , które trafiły do mojego serca.

ok. 2 godziny temu

LiIi skomentował(a) tekst Lane kluski na mleku. W [...] autorstwa fyrfle

ok. 3 godziny temu

LiIi skomentował(a) tekst Jedna z najcudniejszych [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 7:06

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst Jedna z najcudniejszych [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 22:01

marcin kasper dodał(a) do zeszytu tekst Jedna z najcudniejszych [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 21:36

enemy_unit skomentował(a) tekst Lane kluski na mleku. W [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 21:30

piórem2 skomentował(a) tekst Powiadają, że mańkuci [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 21:02

MyArczi skomentował(a) tekst Powiadają, że mańkuci [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 21:00

.Rodia skomentował(a) tekst Powiadają, że mańkuci [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 20:45

MyArczi skomentował(a) tekst Powiadają, że mańkuci [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 20:42

.Rodia skomentował(a) tekst Powiadają, że mańkuci [...] autorstwa fyrfle