29 lipca 2017 roku, godz. 12:40

Bolesław Leśmian Poezje Zebrane

Wreszcie mam kogoś kto we mnie się wsłuchuje i dostałem na urodziny nie kolejną whisky, tylko Poezje Zebrane Bolesława Leśmiana. Dwa tomy wydane przed momentem przez PIW są tym cenniejsze, że są czystą poezją. Wiersze pozbawione są kokonu ględów i wykształciuchów, czyli krytyków i właziwdupencjuszów. Dziękuję Aniu.

natalia(__ups Natalia
 29 lipca 2017 roku, godz. 13:11

.

 23 lipca 2017 roku, godz. 13:49

wigilia

Drodzy Cytacianie! Dzisiaj wigilia 22 miesięcznicy mojego ostatecznego zstąpienia w Beskidy. Idźcie więc do kościołów i módlcie się, cieszcie się i bawcie się, jedzcie i pijcie za moje zdrowie : wieprzowinę i napoje procentowe. Nie ma postu. Świętujcie naszą radość.

piórem2 Bożena
 23 lipca 2017 roku, godz. 15:32

dobrze ci idzie, tylko se kiecki nie przydepnij,

 22 lipca 2017 roku, godz. 15:11

Święto Państwowe czyli kawał historii

Z okazji Święta Odrodzenia Polski i 73 rocznicy ogłoszenia Manifestu Komitetu Odrodzenia Narodowego, życzę Rodzinie i wszystkim Znajomym na fb oraz wszystkim administratorom i członkom strony Cytat.info zdrowia, miłości, poczucia sprawiedliwości, uśmiechu, spokojnej dobrze płatnej pracy i Polski Socjalnej z modlitwą i Bogiem poprzez czyny. Spotkajmy się dzisiaj na festynie w Łodygowicach z grupą Enej i poświętujmy razem. Nie wypierajmy się swojej historii. Zwłaszcza, że 40 lat PRL dał wam...fyrfle.

fyrfle Mirek
 23 lipca 2017 roku, godz. 1:55

A ja się bawiłem cudnie :)

 17 lipca 2017 roku, godz. 17:52

Prawidłowość relacji

W sobotę byliśmy w amfiteatrze pod Grojcem na widowisku Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Trzy godziny sztuki na najwyższym światowym poziomie. Uważam, że to najlepszy sposób na przyjaźń między narodami, a nienawiść warto pozostawić politykom i historykom. Naprawdę świetnie bawiliśmy razem - Polacy i Ukraińcy oraz Rosjanie, których tutaj na Żywiecczyźnie gości mieszka i pracuje tak bardzo wielu, bo Polakom się nie chce i wolą eks essesmanom brąz podcierać i wolą służyć euro a nie wartościom katolickim.

 16 lipca 2017 roku, godz. 17:14

Za oknem

Parząc przez okno, myślę o tym, że mieszkam w Kotlinie Żywieckiej, wokół której króluje Beskid Żywiecki, a więc mieszkam w jednym z najcudowniejszych zakątków nie tylko Polski, ale spokojnie mogę napisać świata.

No właśnie, jest niedziela i nie mam za bardzo czasu na pisanie, i tu dotykamy sedna Tej Ziemi i Tutejszych Ludzi, o których święty Jan Paweł Drugi powiedział: Na [...]

Irracja Grzegorz, Antoni.
 16 lipca 2017 roku, godz. 20:00

... dlaczego katolicka, a nie prawosławna, protestancka, czy po prostu chrześcijańska?...
... laicy zaś to ludzie kierujący się zasadami wynikającymi z wychowania i wiary, a nie "dyrektywami kapłanów"... zresztą "laikat" wymyślili właśnie katolicy, jako ruch społeczny mający być pośrednikiem m.in kościołem a władzą... skąd więc nagle taka niechęć kościoła do [...]

 12 lipca 2017 roku, godz. 22:09

Od­kry­te ser­ca zbyt często są ludźmi pat­rzący­mi na świat idealis­tycznie, a też ty­mi, które zos­tały zra­nione i nie pot­ra­fią się pod­nieś z te­go zra­nienia, nie umieją iść da­lej mi­mo. Jeśli czy­tasz Her­berta, to poczy­taj Tu­wima i Balza­ca. Nie mów, że coś lub ktoś jest niegod­ne two­jego po­ziomu. Nie od­gradzaj się, bo przeg­ry­wasz siebie, a ludzie nie cze­kają na sa­mot­ników i dzi­waków, bo można po­dać dłoń, uśmie­chnąć się do ta­kiego: raz dru­gi i trze­ci, ale po­tem zos­ta­wia się ta­kich i idzie do nor­malnych, którzy umieją kochać, smu­cić się, śmiać się, a cza­sem być bar­dzo gniew­ny­mi. Sa­mot­ni i dziw­ni stają się mar­gi­nesem. Ten zaś mar­gi­nes jest żerem psychiatrów i nies­te­ty co­raz częściej szar­la­tanów: wróżbitów, jo­ginów, tzw nau­czy­cieli spod zna­ku nev age, wróżek i in­nych sa­mot­ni­kożerców.

fyrfle Mirek
 13 lipca 2017 roku, godz. 13:36

Serdecznie wam dziękuję za Wasze opinie i gorąco pozdrawiam :)

 11 lipca 2017 roku, godz. 23:55

Żerując na Najsztubie

Powiada on ci, że czas na koniec patriarchatu i początek matriarchatu, bo kobietom się należy on i basta. Ja to myślę, że trzeba ustanowić rotację. Ten rok jeszcze patriarchat, a przyszły matriarchat. 2019 to gejojarchat, a 2020 lesbojarchat. Potem zaś transjarchat, a następny oczywiście koniecznie nekrojarchat. Na pewno o swoje upomną się zoofile i pedofile, bo moim zdaniem z [...]

fyrfle Mirek
 12 lipca 2017 roku, godz. 17:52

Dziękuję M i zachęcam do przeczytania tegoż wywiadu na WP.

 11 lipca 2017 roku, godz. 16:22

Polska

Generalnie trzeba powiedzieć i napisać, że w Polsce wreszcie jest uczciwie, a ludziom żyje się spokojnie i dostatnio.

Mirek na dobranoc wczoraj światu, a na good afternoon Cytatom dzisiaj

 11 lipca 2017 roku, godz. 8:57

ZARAZA WEGAŃSTWA

Piszą, że coraz więcej dzieci przechodzi na dietę wegańską. Tu akurat sytuacja jest jasna i instytucje państwa zdecydowanie powinny wkraczać w takie patologie i zabierać dzieci od takich rodziców, którzy się na to godzą. Dzieci powinny być przekazywane do normalnych rodzin zastępczych, w których preferuje się tradycyjną kuchnię polską opartą na mięsie, a przede wszystkim na wieprzowinie.
Nie wolno tolerować wynaturzeń, zboczeń, które niszczą nas i nasze dzieci oraz zarażamy nimi otoczenie ludzkie.

Mirosław 10.06. 2017 r.

fyrfle Mirek
 26 lipca 2017 roku, godz. 3:06

Kucze Kiler jask Was czytam, gto musze se boczku zjeśc pod te whisky, się ohlołem i nie bardzo pisze mi sie :) Anny w końcy dziś!

 9 lipca 2017 roku, godz. 12:39

Spoglądając ciut inaczej...

Obserwowałem wczoraj wiatr i stary orzech włoski. Naukowcy usiłują nam wmówić, że wiatr jest różnicą ciśnień, a tymczasem prawda jest zawsze ta sama, że wiatr jest działaniem siły nieczystej, krótko mówiąc Diabła. Żadna tam różnica ciśnień nie jest w stanie wyrwać drzewa z korzeniami, zerwać dach domu czy pozrywać linie energetyczne. Musimy wrócić do prawdy i nazywania rzeczy po imieniu. To sprawka Diabła, a tak zwani uczeni i ludzie mający się za oświeconych próbują siać uczciwym ludziom zamęt w głowie. Uczynili oni wiele spustoszenia w wyznawanych przez ludzi wartościach, ich destrukcyjne działanie sprawiło, że kobiety przestały być sobą i zaczęły się uczyć...

08.07.2017r.

 8 lipca 2017 roku, godz. 15:27

"Kochać, jak to łatwo powiedzieć."

Jeżeli mi ktoś inny mówi, że mnie kocha, kto inny niż żona lub członkowie najbliższej rodziny, to odbieram to jako fałsz i tak samo jest, kiedy ktoś mi mówi, że jestem wspaniały, kto nigdy nie przeczytał zawłaszcza moich felietonów i dzienników, ani nie zna mojego życia i tego co robiłem w służbie. Tak też odbieram wizytę prezydenta Donalda Trumpa. Chyba, że czas pokaże, że rozmowa jego w cztery oczy z prezydentem Dudą i rozmowy na szczeblu ministrów miały wymierny ekonomicznie sens dla nas Polaków. Na razie wizy są, będzie ewentualnie horendalnie drogi amerykański gaz i padł stek historycznych nikomu nie potrzebnych sztampowych słów. A może w dzisiejszym świecie wolni są i nikt nie rusza oraz jeszcze dobrze karmi (jak za Stańczyka) cwanych błaznów?

fyrfle Mirek
 13 lipca 2017 roku, godz. 19:05

Na szczęście nie wszystkich, ale co robić. W Europie sojusznika nie mamy.

 2 lipca 2017 roku, godz. 17:44

Felieton naprawdę z tej ziemi

Do głowy by mi nie przyszło, że może istnieć taki przesąd, ale on funkcjonuje nawet dzisiaj i są osoby, które uważają, że nie ochrzczonego dziecka nie wynosi się na pole czy tam dwór. Mój Boże ależ to ciemnogród i to w czasach, gdy coraz więcej osób pozwala dzieciom zadecydować o chrzcie gdy będą dorośli.

Po tym jak ten wpis zamieściłem na swoim profilu wczoraj, znajoma napisała mi, że ten zabobon idzie dalej i objawia się tym, że nie wolno wieszać wypranych pieluch na polu, ani też wody po praniu wylewać do ubikacji, a jedynie na pole i to po zmierzchu.

Tak, to wszystko dzieje się aktualnie w niektórych głowach Polaków. Ja podsumuje to w ten sposób, że generalnie każda religia niszczy wolność człowieka i straszliwie, ale to straszliwie ogłupia go, a tym samym blokuje jego postęp cywilizacyjny.

fyrfle Mirek
 4 lipca 2017 roku, godz. 15:51

Serdecznie dziękuję za opinie i dobrej środy. Wiersz Wam napisałem :)

 23 czerwca 2017 roku, godz. 11:34

Na frontach dobrej zmiany

Trwa wycinka Puszczy Białowieskiej. Po co drzewa jak mogą być łąki. Po co łąki? Można je zabetonować placami do defilad na cześć. A jak już nic nie będzie, to będzie trwoga, a więc naród zwróci się do Boga, a wtedy wzrośnie liczba powołań do kapłaństwa. Czyż nie o to chodzi.

Jakiegoś referendum w sprawach edukacji domagają się przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości . A [...]

fyrfle Mirek
 26 lipca 2017 roku, godz. 23:55

Dobrego

 22 czerwca 2017 roku, godz. 13:50

Wizyta Wielkiego Białego Ojca

Piątego lipca do Polski, jako pierwszego kraju w Europie przyleci Wielki Biały Ojciec i spotka się z miłościwie panującym prezydentem Andrzejem Dudą. Być może, że Bóg pozwoli i Wielki Biały Ojciec Świata spotka się z Ojcem Narodu Polskiego, Naczelnikiem Państwa Polskiego, Słońcem Lechistanu i Republik Posowieckich ,Jego Doskonałą Wielkością - Jarosławem Kaczyńskim. Donald Trump honoruje , że w Polsce jest normalnie i jesteśmy narodem Boga i Pokoju.

Mirosław 22.06.2017r.

yestem yestem
 22 czerwca 2017 roku, godz. 22:57

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."

Dziś dzielni piloci NATO (narodowość przemilczam) na swych leciwych F16 "przechwycili" samolot ministra obrony Rosji... Przeciętny Kowalski myśli, że doszło w powietrzu do abordażu i rosyjski samolot z zakładnikami czeka zaanektowany, aż Rosjanie oddadzą "Tutkę". :D
Rosyjskie media podały, że rosyjski Su-27 brawurowo wleciał pomiędzy samolot ministra i wrogi F-16, pokazał, co mu wisi... znaczy, że ma rakietki i napędził takiego stracha NATO, że przegonił wrogie myśliwce... albo jeszcze dalej. :D
A może Rosjanie mieli popsuty transponder, pilot Su-27 wpadł w "turbulencje" po dobrej wódce, chłopaki sobie pomachali, przesłali całuski i odlecieli bez zbędnych czułości eskortowani honorowo przez F-16? :D
Ach ta prawda... sprzedajna...

Miłego wieczoru. :))

 16 czerwca 2017 roku, godz. 11:30

Smak lata

Uważam, że podejmując temat smaków i zapachów lata, nie wolno mi nie napisać o zapachu i smaku truskawek, który teraz na przykład w Żywcu dominuje na większości rogów ulic i zdominował zdecydowanie smak i aromat tutejszego, zdaniem wielu, najlepszego piwa w Polsce. Myślę nawet, że tutejsi piwowarzy mają pełną tego świadomość i nawet nie próbują w tym czasie rywalizować z [...]

fyrfle

Autor

Człowiek.Wiem,że woda życia nie istnieje ale zawsze będę po nią szedł.Polakom chce powiedzieć pracujcie u podstaw.Sam uprawiam Wypierd Człowieczy Kosmiczny w
Marzenia Strzeliste.

Konto utworzone 10 sierpnia 2011 roku

Zeszyty

Życiowe i mobilizujące

Wiersze, myśli i inne , które trafiły do mojego serca.

Znajomi

filutka

przedwczoraj, godz. 9:08

fyrfle skomentował(a) tekst Łzy ludzi świadomych [...] autorstwa oszi3

przedwczoraj, godz. 9:07

fyrfle skomentował(a) tekst jesteśmy tu tylko [...] autorstwa yestem

przedwczoraj, godz. 9:05

fyrfle skomentował(a) tekst W końcu zrozumiesz, że [...] autorstwa sysylka

przedwczoraj, godz. 9:03

fyrfle skomentował(a) tekst Nie szukaj akceptacji [...] autorstwa mów_mi_nika

przedwczoraj, godz. 9:01

fyrfle skomentował(a) tekst codziennie [...] autorstwa yestem

przedwczoraj, godz. 8:59

fyrfle skomentował(a) tekst Nikomu jeszcze nie [...] autorstwa Realistka.

przedwczoraj, godz. 8:57

fyrfle skomentował(a) tekst Nie lubię ludzi, bo [...] autorstwa LiIi

przedwczoraj, godz. 8:56

fyrfle skomentował(a) tekst Mówili, krzyż go [...] autorstwa LiaMort

przedwczoraj, godz. 8:55

fyrfle skomentował(a) tekst Nastawiam budzik [...] autorstwa LiIi

przedwczoraj, godz. 8:53

fyrfle skomentował(a) tekst Menopauza, co ja teraz [...] autorstwa sprajtka