18 maja 2014 roku, godz. 18:35 102,7°C
RozaR Roza
 20 maja 2014 roku, godz. 11:55

,,Zawsze zależało mi by tekst był zrozumiany stąd i prostota słów'" -,,oczywistość tekstu" - nie jest naiwnością lub prostotą jako taką -to kunszt na który nie wielu stać. Wiersz oczywisty jest jak tarcza - można go wyśmiać lub docenić więc autor musi dokonać pewnego wysiłku by to co pisze było i mądre i sprawnie ujęte. Dlatego uznanie dla autorki. Jak zwykle.

 16 maja 2014 roku, godz. 23:25 50,9°C
agniecha1383 agnieszka
 17 maja 2014 roku, godz. 22:56

Wszystkich witam ponownie:)Ale też dziękuję za miłe komentarze jak i Tym którzy doceniają:)
Gerardzie z uśmiechem dziękuję... myślałam raczej że wiersz jest marny chociażby dlatego iż wcześniej posiadałam większą różnorodność odkrywania kolorów we wszystkim co widziałam:)Ale... rozkręcę się:)Jak to się mówi: pomalutku i do przodu:)Pozdrawiam Was serdecznie.

 14 stycznia 2014 roku, godz. 2:04 64,6°C

I wszystko zamarło...

http://www.youtube.com/watch?v=XMbvcp480Y4

W ciemnościach rysuję wiraże na ścianach.
Być może to zarys wspomnień... postaci.
Wystrzały i... dół pełen martwych ludzi.
Rodziców . Siostry i młodszych braci.

I skrzypce w ramionach ojca wtulone
jak dziecko pragnące miłości... dotyku.
Mundury i śmiech bestialski wręcz dziki
i psy. Psy... rozjuszone wśród krzyku.

A potem wszystko ucichło. Zamarło.
W milczeniu Nieba deszcz ronił łzy.
Byłeś tam Jahwe ? Czy mi się zdawało
że... w tej bezradności zamilkłeś i Ty.

agniecha1383 agnieszka
 18 stycznia 2014 roku, godz. 4:40

Dziękuję.Ogromnie cieszy mnie że zatrzymaliście się wśród moich wersów i powiem szczerze że w takich wierszach czuję się najlepiej... poruszać cząstkę historii jakby od wewnątrz wczuć się w rolę nie tyle wydarzeń co samej osoby.
Tak dla osób które mogą być zaciekawione nie mam pochodzenia hebrajskiego czy jak obecnie izraelskiego jednakże interesuje mnie ten okres historii o jakim wspominam często i ludzie z nim związani i tak na prawdę chyba cieszy mnie fakt iż prawdopodobnie jestem jedną z niewielu którzy w wierszach wspominają historię Żydów z czasów drugiej wojny... jesteśmy już pozostałością w której tkwią jakieś reszty sumienia i tak odczuwam niestety.Na kolejnych pokoleniach Holocaust już nie robi żadnego wrażenia to co uczą się w książkach jeśli w ogóle tak jest to są już dla Nich tylko literki złożone w słowa.

fyrfle-Mirku... kocie ogarnij się ja doprawdy nie mam pojęcia dlaczego Ty sobie z moich tekstów robisz kuwetę... czyżbyś pod swoimi był za mało głaskany?

Wszystkich serdecznie pozdrawiam:)

agniecha1383

Autor

Praca,praca,praca....czasem pisze coś takiego jak obok -co nie odzwierciedla mojego podłego nastroju..wręcz przeciwnie jestem pełna poczucia humoru-czasem aż nadto...Mam zwyczajne życie rodzinne ale nie jestem kurą domową-mój charakter mi na to nie pozwala-jest paskudny pod tym względem -ale jakoś nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia...Mam wielu przyjaciół-pewnie z powodu uroku osobistego jak i wielu zalet..Wady???..No tych to dopiero mam wiele... Uwielbiam czytać książki-wręcz je pochłaniam...Historia Polski,dzieje przed i po wojnie,historia drugiej wojny światowej,fakty nie fikcja...przygoda?Owszem mogę przeczytać-wolałabym jednak sama ją przeżyć...

...Te łąki kwieciem ubrane i pola zielone,
kłosy złociste, w nich bławaty modre i maki czerwone, lipy kwitnące, gdzie złotych pszczół brzęczą roje to wszystko polskie, to wszystko moje... moje...

Konto utworzone  17 maja 2011 roku

Zeszyty

anegdoty

mądre ale i zabawne...

mysli i aforyzmy...

słowa niczym kamienie szlachetne...

wiersze...

dreszcz zachwytu na mojej skórze

1 konto
agniecha1383
342 teksty
Wszystkie wiersze, str. 5