10 listopada 2019 roku, godz. 21:53 111,8°C

Pomóż dziecięcym hospicjom i odbierz tomik poezji

Zdążyć Kamil Borkowski

Zdążyć to debiutancki tomik Kamila Borkowskiego, który na Cytatach.info publikuje od 2012 roku pod pseudnimem truman. Publikacja ta, wydana przez wydawnictwo Poetariat, w poetycki sposób dotyka materii najbardziej bolesnej człowiekowi, będąc swoistym memento dla żyjących, przypomnieniem, jak cieńka jest w istocie nić oddechu, i dlaczego warto doceniać każdą z danych chwil.

Zdążyć to próba odnalezienia nadziei w cierpieniu, rozpalenia światła tam, gdzie nadzieja gaśnie; choć skupiony wokół zagadnień ostatecznych, zbiór ten stanowi jednocześnie afirmację życia, jest wołaniem o empatię i zwykłą dobroć wobec innych.

Tomik dostępny jest u autora za darmo - jedynym warunkiem pozyskania go jest wpłacenie choćby symbolicznej kwoty na wybrane przez siebie hospicjum dziecięce.

Kamil jest znany czytelnikom strony Cytaty.info i korzystając z tego, zadaliśmy mu kilka pytań:

Radek (Cytaty.info): Kamilu, to pierwszy wydany tomik twoich wierszy. Czy publikowałeś gdzieś wcześniej swoje utwory poza Internetem?

Kamil: Nie.

R: Co zmotywowało cię do wydania wierszy w formie książki?

K: Obietnica złożona rodzicom. Bardzo chcieli przeczytać moje wiersze, ja zaś zapewniłem ich, że zapoznają się z nimi w papierowej formie. Bezpośrednim impulsem, by zrobić to szybko, było ponowne zachorowanie mojego taty.

R: Zrezygnowałeś z wynagrodzenia na rzecz wpłat dobrowolnej kwoty na hospicja dziecięce. Dlaczego ten temat jest dla ciebie ważny?

K: Pięć ostatnich lat dało mi odpowiednią perspektywę i obraz tego, co tak naprawdę w życiu jest istotne. Nauczyłem się, co to znaczy choroba w rodzinie, dojmująca bezradność, rozpacz, strach i jak wielką wagę ma najmniejszy choćby skrawek nadziei. I pomyśl proszę, że wszystkie te uczucia muszą zmieścić się w sercu chorego dziecka, łącznie z pytaniem: dlaczego właśnie ja, skoro ledwo się urodziłem?

R: Czy trudno obecnie w Polsce wydać tomik wierszy?

K: To zależy. Na polskim rynku, poezja ma ciężko. Wydawnictwa nie są skore przeznaczać pieniędzy na współczesnych, młodych poetów, ponieważ ów wkład prawdopodobnie się nie zwróci. Stąd pisarze zwykle sami muszą pokrywać koszty. Jeżeli ktoś pragnie wydać swą poezję w sposób kameralny, nie jest to trudne. Jeżeli zaś jest ambitniejszy i celuje w większe wydawnictwa, z zamiarem zapełnienia niektórych półek w księgarniach, to czeka go nie lada przeprawa. Przy czym powiedziałbym, że o wiele trudniej jest napisać coś godnego tych półek, niż faktycznie na nich się znaleźć.

R: Co cię zaskoczyło do tej pory podczas prac nad wydaniem (od podjęcia decyzji o wydaniu do dziś)?

K: Bardzo pozytywne reakcje ludzi. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ciepłem, które otrzymałem i wciąż otrzymuję, od często obcych ludzi.

R: Czy planujesz kolejne wydania?

K: Tak. Mój następny tomik poświęcony będzie właśnie chorym dzieciom.

R: Czego mogę ci życzyć dziś, kilka dni po wydaniu?

K: Dużo ciszy, proszę. I skupienia.

R: Tego ci zatem życzymy wszyscy tu zgromadzeni z nadzieją, że będziemy mogli czytać jeszcze więcej twoich wierszy.

K: Dziękuję! I chciałbym tylko dodać, że lubię placki i pozdrawiam Starlight.

R: :-)

Jeśli chcesz odebrać swój egzemplarz tomiku wierszy Kamila Borkowskiego, napisz do autora bezpośrednio na Facebooku lub skontaktuj się z nim, korzystając z Instagrama: https://www.facebook.com/truman.wiersze https://www.instagram.com/truman.wiersze/

Kamil Borkowski
 3 maja 2020 roku, godz. 1:13

Wiedziałem, że te gwiazdki to Twoja sprawka, Star 😂🤗🤗🙃 Ty wiesz, że dziękuję z całego ♥️

Starlight mogę sobie zmieniać imię!
 2 maja 2020 roku, godz. 21:25

Tak dziś sobie chodzę i podarowuję gwiazdki na cytatach i myślę sobie o Trumanie, że dla niego to mogłabym dać 6 gwiazdek. I... dotarłam do tego wywiadu. Niesamowite! Teraz to bym mogła dać nawet gwiazdek 7! Kamil, inicjatywa pełna miłości i to mocno urzeka, a tonik poezji... bardzo się cieszę i gratuluję z całego serca wyciętego w placku :)

scorpion Gajowy
 25 listopada 2019 roku, godz. 19:18

Tak, mnie też ta gęba przekonuje ;]

Kamil Borkowski
 17 listopada 2019 roku, godz. 18:16

Dzięki za info. Radek, myślę, że tę aktualność można już zdjąć, bo po pierwsze nakład mi się wyczerpał, a po drugie nie chce mi się już patrzeć na swoją gębę ahahhahs

Radek Ziemniewicz
 17 listopada 2019 roku, godz. 13:41

Dotarła też do mnie, dziękuję!
Niestety, dopiero w grudniu będę mógł ją odebrać i usiąść do lektury, więc jeszcze uzbrajam się w cierpliwość...

sprajtka Ala
 17 listopada 2019 roku, godz. 13:39

...mam i ja. Książka doszła. Dziękuję, wzruszające wiersze...

Kamil Borkowski
 14 listopada 2019 roku, godz. 16:42

Dziękóweczka, Rodia. 🍉🍉🍊

.Rodia marek
 14 listopada 2019 roku, godz. 16:12

gratuluję Truman

eyesOFsoul Kaś(ka)
 13 listopada 2019 roku, godz. 22:47

Kamil Borkowski
 12 listopada 2019 roku, godz. 20:45

Dzięki, Adnachielu, ale tak zupełnie na serio, myślę, że piszemy na podobnym poziomie. Zresztą, porównywanie się nie ma sensu, trzeba się inspirować. :)

Adnachiel M.
 12 listopada 2019 roku, godz. 18:29

Tego mi było trzeba! :)
Piękna sprawa! Moje ogromnie gratulacje! Jestem bardzo, bardzo dumny, że moja prozaiczna twórczość znajduje się czasem tuż obok Twoich wspaniałości.
Dziękuję i przesyłam mocny uścisk dłoni :))
Ave! :)

Kamil Borkowski
 12 listopada 2019 roku, godz. 13:31
Edytowano 12 listopada 2019 roku, godz. 13:32

Ja też się bardzo cieszę, że spotkałem Smoka! :) Dziękuję.
Marcin, co to za wyjątkowo obrzydliwa kalumnia pod adresem Star :D Prędzej uwierzę, że Star jest motylem, aniżeli w to, że nie lubi placków :D
Radku, Alicjo, Giulietko, Onejko, już Wam pisałem, ale dziękuję raz jeszcze. Jak na tak smutny tomik, wytworzył on masę pozytywnej energii :) :)

onejka onejka
 12 listopada 2019 roku, godz. 13:12

Jeszcze nie czytałam, nie dotykałam nawet, ale już mam i cieszy mnie ogromnie, że moje "Kamil powinieneś wydać tomik" zmaterializowało się w "Zdążyć", Naszą Dumę cytatów.info :)

scorpion Gajowy
 12 listopada 2019 roku, godz. 00:16

A ten...
...
...
(zazdrości)
...
...
... A Star już nie lubi placków!

yestem yestem
 11 listopada 2019 roku, godz. 22:20

To wielkie szczęście wiedzieć, że są ludzie zdolni i wartościowi na tym świecie. Jeszcze większym szczęściem jest ich spotkać.
Cieszę się, że się udało. :)