danioł daniel
 11 czerwca 2016 roku, godz. 00:40

zauważ, że litery, słowa, liczby to też symbole ... zwykłe znaki, którym nadano znaczenia, choć każdy interpretuje je po swojemu

ja piszę jedno (myśląc 0), ty czytasz drugie (myśląc 1)

pisząc kocham cię może to oznaczać
"nikomu nie wolno na ciebie patrzeć, jestem zazdrosny, nie pozwolę ci odejść"
bądź
"chcę byś spełniała się całkowicie, będę cię wspierał we wszystkim, gdy mnie znienawidzisz pozwolę cię odejść"

"śmierć" nie zawsze oznacza martwotę, "życie" nie zawsze witalność, "zabijanie" nie zawsze pozbawianie życia, a bóg nie zawsze jest wszechmogący

Mateusz Piecki Schizoidalny Mateusz Piecki
 11 czerwca 2016 roku, godz. 00:22

Więc symbolicznie odczytaj również to, że bóg istnieje. Hmm dawniej czytano ją dosłownie i było źle. Dlatego przestano czytać dosłownie i wymyślono sobie, że nie należy jej brać dosłownie. Haha żałosne po prostu. Zwykły unik przed strzałem samobójczym w skroń. A propo to jak mam odczytać nie dosłownie , a metaforą zdanie, w którym bóg nakazuje Mojżeszowi zabijać , co ?? Pewnie sobie kurna żartował z niego i tak to należy odebrać nie ?

danioł daniel
 10 czerwca 2016 roku, godz. 22:59

a czy kolor skóry, płeć, wyznanie, orientacja seksualna mają jakiekolwiek znaczenie
słowo adam z hebr. oznacza pył, człowiek, czerwień oraz ziemia
więc gdzie tu biel?
biblie czytamy oczywiście symboliczno-metaforycznie, między wierszami nie dosłownie; o tym wie każdy

Mateusz Piecki Schizoidalny Mateusz Piecki
 10 czerwca 2016 roku, godz. 1:32

Człowieku a czy ty masz problem z myśleniem ? Skoro jest napisane, że bóg czarnego stworzył by służył białym no to chyba proste, że pierwszego musiał stworzyć białego nie ? Dosłownie nie ma napisane że adam i ewa byli biali alle jest ujęte to w skomplikowanym tlumaczeniu, dosc metaforycznym raczej bym powiedział. Bóg stworzył czarnego lepiac go z gliny. Inne rasy powstaly od czarnej i białej , to chyba logiczne ? (Według biblii tak powstawaly rasy, bo ogolnie po mojemu to tu w ogóle logiki nie ma w tej cAłej biblii i tworzeniu swiataa, skoroo czarny jest ulepiony z gliny, yo to gdzie ta glina ? A kości też gliniane pewnie) i od#wal się już człowieku, idz innemu stękać że nie zgadzasz się z jego myślami w taki sposób jaki ty wlasnie to robisz. Bajos. Won.

Mateusz Piecki Schizoidalny Mateusz Piecki
 5 czerwca 2016 roku, godz. 14:48

Dziś zamiast czytania dowcipów z internetu chłopakom przy piwku będę czytał Twoje rozgniewane komentarze hehe , więcej śmiechu jest :D tsa... z Tobą mi się nie uda, ale Ty groźna jesteś. odpowiadam na ostatnie zdanie Twoje, jakiego koloru? Skąd to wziąłem? Z biblii rzecz jasna. Jest to opisane i zobrazowane, że pierwsi ludzie Adam Ewa byli biali, czarnego bóg stworzył aby białym służył, był ich niewolnikiem. Piękny przekaz biblijny, który mówi o miłości do bliźniego prawda?

nicola-57 marianna
 5 czerwca 2016 roku, godz. 2:13

idiotyczne pytania zadaje idiota.

a teraz sprawdź swój dziób. Wierzę w Twój orgazm, nawet psychiczny.

Mateusz Piecki Schizoidalny Mateusz Piecki
 5 czerwca 2016 roku, godz. 2:05

To był żart przecież Magdo. A pytanie moim zdaniem jest w porządku. Jak dotąd nie dostałem odpowiedzi, która by mi zatkała dziób.

danioł daniel
 4 czerwca 2016 roku, godz. 23:34

na swoje gdy zgasło światło

Mateusz Piecki Schizoidalny Mateusz Piecki
 1 czerwca 2016 roku, godz. 00:42

Tak więc insynuujesz , że bóg może mieć różne kolory skóry?... proszę cię ...Elizo... bądź rozsądna... po pierwsze i ostatnie -bóg biblijny przedstawiany jest jako duch, człowiek nie mógł zostać stworzony na jego podobieństwo bo nie jest duchem a ciałem, którego bóg biblijny nie posiada, wiele o tym w biblii adnotacji.. dążę od samego początku tą myślą, aby przetłumaczyć coniektórym , że bóg nie mógł więc stworzyć człowieka na swoje podobieństwo, czy to białego czy czarnego czy innego. Jak się nad tym zastanowisz, przestaniesz walczyć ze zdrowym rozsądkiem, zrozumiesz, że to herezja, kłamstwo, mit..zaledwie.. i sam Papież Franciszek to przyznał, głowa kościoła, człowiek, który spędził życie poświęcając się swojej wierze, wie raczej więcej niż zwykły katolik, nie prawda? Bo on poznał informacje, o których mówić nie bardzo mu wolno.. ach te sekretne mroczne duchowne tajemnice..

one drop for all Eliza
 31 maja 2016 roku, godz. 2:49

Zawsze przychodzę z nastawieniem, że przeczytam coś nowego.

a zawsze to nic
albo i gorzej

parafrazujac:
Może bóg to duże kolorowe kolko czy też kula
a czlowiek to nie małe kolko
ale część od duzego kola.

Mateusz Piecki Schizoidalny Mateusz Piecki
 30 maja 2016 roku, godz. 13:45

Podział stąd, że bóg biblijny stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Tak mówi biblia. Tak więc ręce, nogi, twarz, to wszystko musiał tworzyć na wzór czegos. Jest przedstawiany jako osoba, a nie emocje. (Są trzy osoby boskie bla bla bla itd bóg ojciec, syn.....itd) Ale jeśli chodzi o mnie to według mnie boga nie ma, a już na pewno nie ma biblijnego. Dlaczego bóg się ukrywa? Dobre pytanie. Po prostu według mnie nie istnieje, to człowiek próbuje na siłę pokazać, że on istnieje, nawet wymyśla , że go widuje, słyszy [...]

one drop for all Eliza
 30 maja 2016 roku, godz. 7:24

nie ty widzisz swiat,
ale twoje emocje

cos na wzor:
bog to ocean - spokojna glebokosc, a my to fale

odnosnie mysli:
skad ten podzial?
i dlaczego bog sie ukrywa?

Mateusz Piecki Schizoidalny Mateusz Piecki
 30 maja 2016 roku, godz. 4:03

Czasami to, co nazywamy głupotą okazuje się mądre, jeśli wywołuje brak argumentacji, która by przeczyła tym "nie prawdziwym" według nas tezom. Brak odpowiedzi mówi samo za siebie chyba. Więc wybacz, ale kolejne kiepskie tłumaczenie.

Mateusz Piecki Schizoidalny Mateusz Piecki
 29 maja 2016 roku, godz. 1:11

Skoro twierdzisz , że pisanie ze mną to prawdziwa schiza, jak mam Ci odpisać? :) liczę się ze słowami, dopóki oboje się szanujemy :)

Emilia Szumiło Emilia
 29 maja 2016 roku, godz. 00:39

licz się koleś ze słowami :/