Jesteś nie zalogowany, zaloguj się.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Cytaty.info

Brak zdjęcia

W niewoli ciszy absurdu [...]

opinie Użytkowników oraz Czytelników serwisu Cytaty.info

Na stronie wyświetlane są komentarze Użytkowników serwisu Cytaty.info.

Umieszczenie własnego komentarza wymaga zalogowanie do serwisu, możliwość logowania dostępna jest po założeniu własnego konta.

Swoją opinię w ten sposób mogą zamieścić wyłącznie zalogowani Użytkownicy.

Ilość opublikowanych komentarzy: 2.

Nadesłał(a): Emily
Oceń: plus | minus  (0 / 0)
Zobacz opinie (2)
W niewoli ciszy absurdu konają nawet anioły...

Emily

Autor komentarza: Emily
Brak oceny - użytkownik niezalogowany.
Absurd niewątpliwie jest w stanie wygenerować różne formy ciszy:wirtualną,realną,czy formę świadomej ucieczki od własnych myśli,które chcemy w ten sposób "uciszyć"...Jeśli jednak wbrew naszej woli jesteśmy skazani na dotkliwą,czy raczej niezwykle bolesną konsekwencję którejś z form ciszy,której-z różnych względów-nie jesteśmy w stanie przerwać,można-jak myślę-uznać ją w takim przypadku za pewien rodzaj zniewolenia...Duszę człowieka niezwykle wrażliwego i dotkniętego tak pojętą formą zniewolenia absurdem porównałam do anioła,którego-równie absurdalne konanie może uzmysłowić wielkość odczuwanego cierpienia... To tyle w odpowiedzi na komentarz Kermita Emily

Emily
dn. 21 lutego 2006 roku o godz. 19:11:02

Autor komentarza: Kermit
Brak oceny - użytkownik niezalogowany.
„Nie ma takiej absurdalnej rzeczy, której by człowiek nie zrobił, próbując nadać życiu jakiś sens.” (William Wharton)
Przyszły mi na myśl te słowa kiedy tak sobie kombinowałem nad „ciszą absurdu”...
Bo oprócz „ciszy absurdu” istnieje też, dla przykładu, coś takiego jak pyskówka w Internecie. Kłótnia wirtualna, a nienawiść prawdziwa (kurcze! Gdzieś coś podobnego słyszałem, a nie pamiętam gdzie i kiedy!).
Ale ja właściwie nie o tym...
„niewola absurdu” – świetnie!
„cisza absurdu” – świetnie!
„niewola ciszy absurdu” – hmmm... dla mnie jakby troszeczkę czegoś w nadmiarze... taki mały przerost formy nad treścią... :)

Kermit
dn. 21 lutego 2006 roku o godz. 13:53:13